Öncelikle şunu belirtmek istiyorum ki, kendime kızgınım canım bloğumu bu kadar aksattığım için. Ancak başka yerlere de yazı yazdığımdan yaz rehavetine düşmüş, ihmal etmişim. Bir daha yapmayacağım, söz.

Madem yeniden yazmaya başlıyorum, bilgilendirici bir yazı olsun istedim. Biliyorsunuz, Irmak’a okul bakarken birkaç okul gezmiş, yazmıştım. Ancak hep aynı soru ile karşılaştım. “Neden hiç Avrupa yakasındaki okulları yazmıyorsunuz?” Çünkü gezmemiştim, hangisi bize yakınsa ona bakmıştım.

İşte şimdi Avrupa yakasında oturanlar için bir okul paylaşıyorum. Yeşilyurt Açı Koleji. Geçen hafta gittim, gördüm, gezdim, canlı yayın yaptım. Buradan izleyebilirsiniz… Konumu çok güzel, Yeşilyurt Spor Kulübü’nün içinde. Çocuklar okuldan çıktıklarında diğer sokağa değil, kulübün bahçesine gidiyor.

12 yıl devlet okullarında çalışan daha sonra Ankara’da başka bir özel okula geçen ve geçtiğimiz yıldan bu yana da Yeşilyurt Açı’nın müdürü olarak Güney Çınar ile uzun uzun sohbet ettik.

Konuştuklarımızı madde madde yazıyorum:

 

Ve sizden bir de ricam var. Egitimpedia’da Güney Hoca’nın bu yazısını okumanızı öneririm.

Böyle eğitimcilerin varlığını bilmek insana umut veriyor. Bizim zamanımızdaki sisteme bakınca, ben şimdiki çocuklara özeniyorum açıkçası. Çarpım tablosu ezberlememek bile minik görünse de aslında büyük bir örnek.

Yine sorularınız olursa bana yazın, iletirim kendilerine.

3 Responses

  1. Yeşilyurt Açı Koleji velisiyim, yorumunuzu taraflı, kasıtlı ve abartılı buldum. Yazdıklarınıza cevap vermek isterim; Rehberlik bu sene değişti,, rehberlik servisi ile halledemediğiniz konuyu, danışman hocamızla çözmeyi denediniz mi? Bu şekilde de halledemediyseniz Güney Bey ile çözüme ulaşmayı denediniz mi? Sözleşme ile baskı uygulamak? İlk defa duyuyorum, böyle bir şey yapıldıysa, okula gelip konustunuz mu? Başka okulların attığı? İstemediği? Bunu kabul etmem mümkün değil, rehabilitasyon la ne demek istediğinizi açarmısınız?? Sınıftan öğrencinin isteğine göre çıkması söz konusu olamaz..
    Okul yazıda anlatıldığı gibidir, olan ya da oluşabilecek aksaklıklarda yönetim gerekli müdahaleyi yapar

  2. Bende 2 senedir aci koleji velisiyim. Ayse hanimin bahsettigi seylerin tamamina yakini yanlistir. Okul, blog yazarinin bahsedildigi gibidir. Yeni bir okul ve anlayista oldugu icin bazi aksakliklar vardir. Cok deneyimli bir pedogogu vardir.Diger okullarin basa cikamadigi cocuklari sahiplenmesi ve egitimlerinde rol alma cesareti takdire şayandir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.