İki yıldır Irmak’la ikimiz çok yolculuk yaptık. Arabayla. Bazen ikimiz yalnızdık, bazen Arkın ya da annem bizimleydi. Uzak mesafeler değildi. Ankara, Çanakkale, Lüleburgaz. Ama çocuk haklı olarak sıkılıyor. Hele bir de trafik yoğunsa…

Uyku saatinde yola çıkmayı tercih ediyorum. Zaten yorgunsa araba hareket eder etmez uyumaya başlıyor. Kalan sürede de oyunlar oynuyoruz. Yazmıştım iPad vermediğimi. İşte biz de bu nedenle oyunlar oynuyoruz. Çocukla yolculuk zamanı geliyor, yaz yaklaşıyor. Size de yardımcı olur diye hepsini bir araya toplamak istedim.

Şimdi bir çırpıda aklıma ilk bunlar geldi. Aslında hiçbiri yeni değil. Herkes oynuyordur mutlaka. Diğerlerini de hatırladıkça ekleyeceğim yazıya. Arabayı Arkın kullanırken işimiz daha kolay tabii, ben Irmak’la daha rahat ilgilenebiliyorum. Müzik açıyoruz. Dans bile ediyoruz kemerler izin verdiği kadar. Ancak ben direksiyon başındaysam ve yalnızsak o zaman müziğin sesini çok açmıyorum, sanki konsantrasyonumu bozacakmış gibi.

Bu arada iki ay sonra ikimiz 12 saat uçacağız. İşte o zaman bu oyunlar yetmeyecek. Bunlara UNO, Pişti de eklenecek. Uzun uçak yolculuğu yapanların tavsiyeleri olursa ve benimle paylaşırlarsa çok sevinirim. Uçakla arası hiç iyi olmayan, en ufak bir sallantıda panik olan ben, ne yapacağım bakalım? Bana da oyun lazım olacak!

O zaman, keyifli yolculuklar. 🙂

 

13 Responses

 1. Merhaba Şebnem, yazılarını uzun zamandır takip ediyorum. Çok tatlısınız ailece. Her sabah bilgisayarımı açınca, bakalım bugün Şebnem ne yazmış diye mutlaka kontrol ediyorum. Oyunlarınız bize de ilham verdi. Aslında benzerlerini biz de oynuyoruz bazen ama çeşitlendirmek iyidir. Teşekkür ederiz yeni fikirler için. Bu arada, merak ettim. Yazındaki maddelerin başına koyduğun siyah kutucuğu nasıl yapıyorsun? :))

    1. Otomatik çıkıyor desem 🙂 wordpress’te yazıyorum, * ile cümleye baslayınca enter yaptığında oluyor 🙂

 2. Selam İş Bankası yayınlarının bol Çıkartmalı temalı kitapları var. Örn seyahat temalı ( 200 çıkartma) En az yarım saat oyalar! 🙂

  1. Merhaba. Evet var Irmak’ta da ama sanırım o da benim gibi. Öyle bir şeyle oyalanınca arabada midesi bulanabiliyor. Yine de deneyeyim bir kez daha. Belki geçmiştir onunki. Hatırlatma için teşekkürler

 3. Canım siten ne harika olmuş. Bir süredir sadece instagram postlarından takip ediyormuşum seni. Ellerine sağlık süper tasarım. Hiç o kadar uzun uçmadık ama hero’daki bulmacalar ve resimler kısa yolculuklarda bayağı idare ediyordu Bilge’yi. Sanırım en iyisi kitap, defter ve boyalarla binmek uçağa. Öptüm ikinizi de :))

 4. Canım siten ne harika olmuş. Bir süredir sadece instagram postlarından takip ediyormuşum seni. Ellerine sağlık süper tasarım. Hiç o kadar uzun uçmadık ama hero’daki bulmacalar ve resimler kısa yolculuklarda bayağı idare ediyordu Bilge’yi. Sanırım en iyisi kitap, defter ve boyalarla binmek uçağa. Öptüm ikinizi de :))

   1. Bende bebeklerimle bulgaristana gidicem arabayla ve 8 saat sürcek.bunun için magnetli ve karatahtalı bi yazı tahtası aldım içinde şekiller rakamlar var.bunlarla oynıcaz şuan çıkarmadım yolda yeni oyuncak olsun ilgilerini çelsin diye benim bebeler 1,5 ve 2,5 yaşında,siz daha güzel şeyler yapabilirsiniz onunla hemde fiyatıda çok uygun 26 tl n11den aldım.tavsiye ederim.

  1. İşte burada tıkandım 🙂 Araba renklerine bakıyorduk biz Irmak’la ama tabii az daha büyüktü. Çocuk şarkıları açıyorduk söylüyorduk o yaşlarda…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.