Biz Cimcirik & Ben

Anaokulu seçimi!

Kararsızlıklarımı, yapmam gerekenleri buraya sıkça yazıyorum.

Uzun zamandır aklımı kurcalayan en önemli konu, Irmak’ın okuluydu. Uzağa taşınmaları, servis saatlerinin ayarlanamaması, taşındıkları için arkadaşlarının ayrılması her ne kadar düzenini bozmak istemesem de okul değiştirmeye itti beni.
Bakınıyordum. Şimdi taşındığımız ev civarında okul bakınıyordum ama hiçbirinden de memnun kalmıyordum. Derken, kızımı annemlerin bahçesinde oynatırken arkadaşım bana bir üst sokakta Mavi Gezegen isimli bir okul açıldığını söyledi. Aslında söylenen her okula bakmam ama ertesi sabah koşturarak gittim. 

Beğeneceğim içime doğmuş gibi…

Oyuncak Müzesi’nin sokağında, bir apartmanın giriş katı diye tarif etti arkadaşım. Şimdi böyle “apartman girişi” denince itici geliyor fakat gidip görmeden anlamak imkansız. Gittim, şok geçirdim. Giriş katı ama köşk gibi. Okul kurucusunun aile apartmanı. Eskiden dedesine ait olan bu muhteşem yer öyle bir okula dönmüş ki büyülendim. Sahibini de görür görmez çok sevdim ve sanki kırk yıllık arkadaşımmış gibi bir de Türk kahvesi istedim ve başladık konuşmaya. Aklımdakileri bir bir sıraladım.

Çok kalabalık olmaması, çok merdiven çıkmaması, her gün İngilizce eğitimi ve öğretmenin en yazından yarım gün de olsa ders haricinde öğrencilerle zaman geçirmesi, sınıfların ve oyun alanlarının genişliği, eğer başka dilde eğitim veren bir okul tercih etmezsek ana sınıfının olup olmaması, her hafta bir gezi olmaması… Hepsi var desem!
400 metrekare kapalı, 1000 açık alanı ve 150 metrekare oyun bahçesiyle hizmet veriyor. Şu anda 5 derslik ve bir de uyku odası var. “Oyun yoluyla eğitim” esasına dayanarak eğitim veriliyor.  Yaş grubuna uygun materyallerle destekleyerek bilgiyi öğrencilere daha kolay ve kalıcı bir şekilde aktarıyorlar.

Müzik, ritim çalışmaları yanında seramik ve elişleri çalışmaları ile çocukların yaratıcı düşünme becerilerini gelişmesi için fırsatlar sunuyorlar. Her gün İngilizce, okuma-yazma ve matematik dersleri akıllı tahta ile destekleniyor.

Haftanın belirli günlerinde tiyatro ve sinema günleri düzenleniyor. Şimdi benim buraya yazdıklarım her okulda var diyeceksiniz. Haklı olabilirsiniz. Fakat demek istediğim Göztepe’ye yakın oturuyorsanız, sıcak kanlı bir yuva arıyorsanız, sizinle aynı dili konuşan aynı açıdan bakan bir okul sahibi arıyorsanız Mavi Gezegen’e bir bakın derim.

Aman yanlış anlaşılmasın. Amacım reklam yapmak değil. O kadar sevdim ki okul arayışında olanlara bir nebze de olsa yardım etmek istedim.

Irmak’ın yaş grubu için tam gün okul 1200 TL + KDV. Bu fiyat erken kayıt dönemi için yani Ağustos sonuna kadar geçerli. Sonra ne kadar oluyor bilmiyorum.

Diğer okula devam etseydi servisle aynı fiyata geleceği için fiyat konusunda pek düşünmedim. Artı, kendisi o kadar sevdi ki okulu, onun yüzündeki mutluluk ve alacağı eğitim için de aradaki farkı unuttum gitti.

Benim için okulun bir artısı daha var. Evden çalışıyorum evet ama toplantılarım oluyor. Diyelim ki yetişemedim. Okul sahibi aynı apartmanda oturduğu için sizi bekliyor. Aynı şekilde sabah erken bırakmanız gerekirse de… Bu arada kasabımızın bile aynı olması içimi sonsuz rahatlattı. “Hangi marka et yiyor, nereden alınıyor” gibi sorular da uçtu gitti aklımdan.

Bu hafta yaz okulu bitiyor cimcimenin. Eylül’e kadar okula gitmeyecek. Ancak yeni okuluna alışması için arada bir götüreceğim bahçede oynaması, öğretmenlerle zaman geçirmesi için. Yine de diyorum. Gidip bir bakmanız gerek. Beni ancak o şekilde anlayacaksınız J

Daha fazla bilgi için:
http://www.mavigezegenanaokulu.com/

5 Yorum
 1. Berna 8 sene ago
  Reply

  Merhaba, Mavi Gezegen Anaokulu hakkında araştırırken yazınızı gördüm. Kızım için anaokulu bakıyorum ve Mavi Gezegen evimin arka sokağında 🙂 En yakın okul en iyi okul diye düşünüyorum, memnun kaldıysanız ya da bir sıkıntınız olduysa buradan veya özel olarak cevap verirseniz çok sevinirim. Teşekkür ederim..

  • ManyakAnne 8 sene ago
   Reply

   Merhaba. 🙂 öyle sevdik ki anasınıfında bile orada devam ettik. Dilerseniz bana mail atabilirsiniz. Sorabilirsiniz istediklerinizi.

 2. Nevin 8 sene ago
  Reply

  Mavi Gezegenden once hangi okuldaydi?

  • ManyakAnne 8 sene ago
   Reply

   İki sene oraya gitti. Öncesinde yarim gun baska okuldaydi. İngilizce’yi Mavi Gazegen’de öğrendi

 3. Tulin 8 sene ago
  Reply

  Merhaba

  21 aylık oğlumu 24 ay itibariyle bu okula vermek istiyorum. Lakin ne soracağımı bile bilemiyorum, gerçekten güvenilir mi? Bu sabah bi okula gittim acibadem de toz içinde, 4 katlı bol merdivenliydi. İlk ve Tek bebeğim olduğu için ne aramam gerektiğini de anlayamıyorum. Çok da konuşur gibi yazdım kusura bakmayın ama ne aradınız ne buldunuz bana ayrıntı verebilir misiniz? Zira temiz ve güvenli olmasının ötesine geçemiyorum kafamın içinde. Sanki başka beklentilerim olursa şımarıklık olacak gibi bugün gördüğüm okuldan sonra.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Devamı

post-image
Biz

Çok içimden geldi…

Yıl 1999, 21 yaşındayım. Sabah Gazetesi’nin Bayan Sabah ekinde köşe yazıyorum. Sunulan fırsata bakar mısınız? (Gerçi herkese sunulmuyordu, kendimi de ezmeyeyim şimdi burada…) Aylarca...
devamı