Biraz da sağlık... Biz

Atopik dermatit ciltler için

Hatırlarsanız birkaç hafta önce La Roche Possay ürünlerini ve Uzman Doktor Dermatolog Deniz Akkaya’yı dinlemeye gitmiştim. Sizden de soru istemiştim.

#bebegiminhassascildi konulu toplantıda sosyal medyada hepsine yetişemedim, soruları topladım gönderdim. Kısa süre önce cevaplar elime ulaştı, ancak paylaşabiliyorum.

Önce iki adet mini bilgi.

* Atopik dermatitli cilt yıkama ve nemlendirme rutini: 5-10 dakikalık bir banyo ve ardından 3 dakika içinde nemlendiricinin hemen uygulaması seklindedir.

* Pişik varsa cilt bariyerini örtecek kremler uygulanmaması, bölgenin nemli bırakılmaması gerekiyor.

İşte sizden gelen soruların cevapları. Hangi ürünleri kullanmanız gerektiğini sormuştunuz, tek tek yanıtladı uzmanlar.

Merhaba benim kızım atopik cilde sahip ve baba tarafından bu durum genetik kışın kuruduğunda yazın terlediğinde kızarıyor kuruyor kaşınıyor ve tabi krem sürünce (özellikle yüzü) acıyor. Bu durum  kaç yaşa kadar devam eder? Yoksa ömür boyu mu sürer? Nasıl bir ürün önerirsiniz?

Atopik dermatit bebek çağda başlayan kronik bir hastalık fakat ilerleyen yaşlarda kaybolabiliyor. Bu konuda net bir cevap vermek zor, doğru bakım ürünleri ile cildi desteklemek mümkün.  La Roche Posay markasının hassas ve atopik ciltler için özel olarak üretilmiş Lipikar ürünlerini kullanabilirsiniz. Bebek ve çocuk cildi için uygun atopik cilt temizleyicimiz Lipikar Syndet AP+ ve banyodan sonra cilt bakımı için nemlendirici olarak Lipikar Baume AP+ ürünlerini öneririz.

Kızım 4 yaşında, egzaması var. Ne yapabilirim?

Öncelikle geçmiş olsun. Eğer gidilmediyse öncelikle hekime başvurulmalı. Atopik dermatit teşhisi varsa tedaviye destek olarak: temizleyicimiz Lipikar Syndet AP+ ve banyodan sonra cilt bakımı için nemlendirici olarak Lipikar Baume AP+ ürünlerini öneririz. Egzamanın yarattığı kuruluk varsa temizleyicimiz Lipikar Huile Lavant ve banyodan sonra cilt bakımı için nemlendirici olarak Lipikar Fluide tercih edebilirsiniz.

Oğlum 4 yaşında, çok kuru bir cildi var. Hangi kremi tavsiye edersiniz? Ayrıca toplu iğne başı gibi beyaz lekeleri de var (sayılı). Ne yapmalıyız?

Oğlunuzun kuru cilt bakım rutinine temizlikle başlayarak temizleyici Lipikar Huile Lavant veya Lipikar Gel Lavante banyodan sonra cilt bakımı için nemlendirici olarak Lipikar Fluide kullanmanızı tavsiye ederiz. Küçük beyaz lekeleri için ise hekim görüşüne başvurmanızı öneririz.

Bebegimi her aksam yıkadıktan sonra nasıl bir bakım uygulamalıyım? Yıkama sürem ne kadar olmalı? Hemen ardından ne sürmeliyim?

Bebeğinizin hassas cildine uygun göz yakmayan Lipikar Gel Lavant ile  5- 10 dk kadar süren bir banyodan sonra Lipikar Fluide ile nemlendirmeniz yeterli.

Doğduğundan beri egzamayla mücadeledeyiz. 6 buçuk yaşında her türlü ürünü kullandık. Kortizonlu kremler bile fayda etmiyor, mevsim geçişlerinde bir öneriniz var mı?

Öncelikle geçmiş olsun. Çocuğunuzun Atopik cildi için tedaviye destek olarak temizleyicimiz Lipikar Syndet AP+ ve banyodan sonra cilt bakımı için nemlendirici olarak Lipikar Baume AP+ ürünlerini öneririz.

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Devamı

post-image
Biz

Çok içimden geldi…

Yıl 1999, 21 yaşındayım. Sabah Gazetesi’nin Bayan Sabah ekinde köşe yazıyorum. Sunulan fırsata bakar mısınız? (Gerçi herkese sunulmuyordu, kendimi de ezmeyeyim şimdi burada…) Aylarca...
devamı