IMG_7046

Bu kış, biliyorsunuz örerek geçti. Hep beraber Çocuklara Örüyoruz dedik kemoterapi gören çocuklar için şahane bereler ördük, onları sevindirdik. Daha sonra da bazı nedenlerden dolayı, biz durduk. Ama biliyorum, çoğu kişi örmeye devam etti. İşte şimdi yine hızlanıyoruz.

 

Hürriyet Kelebek, yeni sosyal sorumluluk projesi ‘Gönül Örgüsü’ ile ihtiyacı olan tüm çocuklara el emeği göz nuru mutluluk taşıyor. Örgü kıyafetler Kızılay aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor.

Bir atkı, bir bere, bir hırka, bir kazak… Hürriyet Kelebek ve Nako işbirliğiyle hayata geçirilen ‘Gönül Örgüsü’ projesi; zor şartlar altında yaşayan çocuklar için sıcak bir yardım eli uzatıyor. 15 Mart’a kadar devam edecek projenin sloganı “Ben de varım!”

Yapmamız gereken, örmek, ördüklerimizi de Kızılay şubelerine ya da D&R mağazalarına bırakmak… Projenin detaylarına www.hurriyet.com.tr adresinden ya da hurriyetkelebek instagram hesabından da paylaşılıyor. Hatta detaylı bilgi isterseniz 168 numarasından Kızılay Çağrı Merkezi’ne ulaşabilirsiniz. Projeye ünlüler de destek veriyor: Nil Karaibrahimgil, Gülben Ergen, Türkan Şoray, Hülya Koçyiğit, Hande Yener, Cansu Tosun, Wilma Elles, Zara, Sarp Leventoğlu, Demet Akbağ, Tolgahan Sayışman, Keremcem, Engin Hepileri, Beyza Şekerci, Ali Sunal, Birce Akalay…

#bendevarım Ya siz?

Türkiye’deki Kızılay şubelerinin iletişim bilgileri için buraya tıklayabilirsiniz.

Kazak örebileceğimi sanmıyorum, benim için fazla iddialı olur da bere ve atkı konusunda uzmanlaştım artık. Hatta eldiven bile yapabilirim.

Hadi hepimize kolay gelsin…

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.