Biz Cimcirik & Ben

Orlando Legoland gezimiz

Bir önceki yazıda anlattığım gibi Legoland, Walt Disney World tema parklarına dahil değil. O, daha uzakta. Giriş de sanırım kişi başı 100 dolar civarında. Ancak farklı kampanyalar mevcut. Örneğin biz biletleri Atlanta’da büyük bir marketten (Costco adı- Ben ona Amerika’nın Metrosu diyorum. :)) 60 dolar’a aldık. Yine aynı şekilde sadece giriş için ücret ödüyorsunuz, sonrası ücretsiz. Yemek hariç.

Legoland daha erken kapanıyor, 19.00’da çıkmak zorundasınız. Belli günlerde daha çok açıkmış, havai fişek gösterileri oluyormuş ancak biz o güne denk gelmedik. Yine her şey açık alanda. Kapalı bir alana işse büyük bir bilgi merkezi kurmuşlar. Hem çocuklar farklı tasarımları görüyor test ediyor, hem de duvarlara istedikleri şekilleri yapıyorlar Lego’dan. Şimdi hangi birini yazacağımı şaşırdım. Bol fotoğraf paylaşacağım o yüzden.

https://www.instagram.com/p/BHo8gOwhWYp/?taken-by=sebnemseckiner

 

Yine aynı şekilde büyük bir kompleks. Birbirinden eğlenceli aletler- parklar var. Yine puset kiraladık haliyle. Ve yine bol yedek aldık yanımıza. Diğeri kadar kalabalık olmadığı için 10 dakikadan fazla sıra beklemedik hiçbir oyunun önünde. Hatta rollercasterlara birkaç kez binebildik. En çok, mini dünya yaptıkları bölüme aşık oldum. Dünyanın en ünlü binaları, şehirler… Hepsi Lego ile yapılmış halde karşımızdaydı. Yerden 30 cm yükselen uzay mekiği, New York’un meşhur Times Meydanı, San Fransicso sokakları, Eyfel Kulesi… Irmak bayıldı. Özellikle de Star Wars için ayırdıkları alanda aklını kaçırdı. 🙂 Haliyle biz de…

https://www.instagram.com/p/BHoFYWFhQOh/?taken-by=sebnemseckiner

 

İki parkta da şunu anladım. Bence biz de çocuklar kadar eğleniyoruz. Sonuçta Orlando bizim çocukluk hayalimizdi. Şu bir gerçek ki, biz çocukken Bostancı dışında lunapark yoktu. Şimdi öyle mi? Hem parklar harika, hem birçok eğlence merkezi var. Çocuklar bir şekilde eğleniyor. Hani bizler gibi filmlerde görüp özenmiyorlar. Bir de bence biz anne babalarda “götürmeliyim” isteği fazla. Önceki yazıda da belirttiğim gibi sonuçta kayınbiraderim Amerika’da yaşamasa, yaşadığı yer Orlando’ya nispeten yakın olmasa biz de gidemezdik. Uçakmış, otelmiş derken çıkacak bütçeyi hesaplamak zor. Denk geldi, gittik. Bir daha denk gelir mi bilmem…

 

https://www.instagram.com/p/BHm9JoeBOsV/?taken-by=sebnemseckiner

 

 

İşte bunlar da Legoland tavsiyelerim olsun.

 • Yine mutlaka puset kiralayın.
 • Yazın gidecekseniz bol yedek götürün.
 • Biletleri önceden ya da bizim gibi farklı yerlerden indirimli almaya çalışın.
 • Rollercoasterlara binin. Hiçbiri korkunç değil. 360 derece dönüşler yok yani. 🙂
 • Şapka ve güneş kremi çantanızdan eksik olmasın.
 • Önceden o güne özel program var mı diye bakın, bazı bölümleri kapatabiliyorlar çünkü.
 • Parkın içinde harika bir LegoStore var ancak öyle sıra vardı ki kasada hiçbir şey alamadık. En az 1.5 saat beklememiz gerekecekti.
 • İstanbul’daki Legoland’e henüz gitmedik. Orayı da görmek istiyoruz ama. Sonuçta ikisi farklı birbirinden.
 • Biz bir önceki gece 23.00’da Magic Kindgom’dan çıktığımız için çok yorgunduk. Hatta yürüyemeyeceğim sandım ancak öyle olmadı. Gidince iş değişti.

https://www.instagram.com/p/BHnb8dHhdcf/?taken-by=sebnemseckiner

 

5227

5231

5237

5240

5242

5236

5247

5263

5269

 

https://www.instagram.com/p/BHpgdelhiv0/?taken-by=sebnemseckiner

 

 

3 Yorum
 1. Nevin 8 sene ago
  Reply

  Atlanta Orlando arasi arabayla 6 saat gorunuyor. Gunubirlik mi gidip geldiniz?

  • ManyakAnne 8 sene ago
   Reply

   Carsamba gittik. Cumartesi döndük

  • ManyakAnne 8 sene ago
   Reply

   Kaza vardı yolda o yüzden 6 saatten fazla sürdü

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Devamı

post-image
Biz

Çok içimden geldi…

Yıl 1999, 21 yaşındayım. Sabah Gazetesi’nin Bayan Sabah ekinde köşe yazıyorum. Sunulan fırsata bakar mısınız? (Gerçi herkese sunulmuyordu, kendimi de ezmeyeyim şimdi burada…) Aylarca...
devamı