Biz Cimcirik & Ben

Şipşak Dünya Turu ve FunLab ile Cevahir’de eğlence garanti!

DSC_0410

Ne kadar yorgun olsam da güzel bir aktivite varsa Irmak’ı götürmeye çalışıyorum. Gidemezsek kendimi suçlamakla geçiyor günüm. Cimciriğin okulu tatil değil ancak sırf bu vicdan azabı nedeniyle birkaç gün okula göndermeyeceğim. Öyle güzel programlar var ki çocuklar için, bir süre gece çalışmayı göze alıp, aktivite peşinde koşacağım. Hatta başladık diyebilirim.

DSC_0299 DSC_0366Bu hafta sonu, sosyal medyanın bana kazandırdığı (iyi ki) arkadaşlarımızla birlikte çoluk çocuk Cevahir AVM’deydik. Tatil için hazırlanan Şipşak Dünya Turu sayesinde bizim minikler harika dakikalar geçirdi. Mısır piramitlerine girip, Brezilya’da samba, İtalya’da pizza, Fransa’da resim yaptılar. İngiltere’de futbol oynayıp, İstanbul’da balık tuttular. Öyle çok eğlendiler ki, peşlerinden koşarken gıkımız çıkmadı. (Sanırım balık tutma oyununda Arkın’ın aklı kaldı.) Irmak en çok balık tutmayı, dans etmeyi ve şut çekmeyi sevdi. Yine gidelim diyor. Gideceğim, biliyorum 🙂 Şipşak Dünya Turu’na 24 Ocak – 8 Şubat tarihleri arasında AVM’de yapılan 50 TL’lik alışverişin ya da yenen yemeğin fişi gösteren herkes katılabiliyor.

Eğlence garanti!

Tabii biz AVM’ye girdik mi, çıkmak bilmedik. Çocuklar acıkınca Okafe’de öğlen yemeği yiyip (çıtır mantı inanılmaz, benden tavsiye), koşarak FunLab’e girdik. Ve işte bizim bey orada kendini kaybetti. Irmak’a mı baksam, ona mı bilemedim. FunLab, 16 bin metrekare alana kurulu bir oyun alanı. 1 yaşından büyük tüm çocuklar ve bizler gibi çocuk hissedenler için. Tam 4 katlı. Köpek balığı roller coaster da var, serbest düşüş kulesi de, en minikler için softplay oyun alanı da. (Uçuşan balonların arasından koştukları yer şahaneydi) Bowşing, airhockey, çarpışan arabalar, su tabancaları diye FunLab’de yer alan oyunları yazmaya başlasam kaç satır eder hesaplayamıyorum. Zaman da su gibi akıp geçiyor ve bir bakıyorsunuz iki saat dolmuş ve siz hâlâ oynuyorsunuz. Bu nedenle giderken saat hesabı yapmayın, bütün gününüzü FunLab’e ayırın. Ve aslında karı koca gitmek lazım ki, biri çocukla oynarken diğeri de istediklerine binebilsin! FunLab’de ayrıca doğum günü partileri de yapılabiliyor.

DSC_0503

Kısacası, tatil programı yaparken bir gününüzü Cevahir AVM’ye ayırın. Irmak sabah erken kalktığı ve uykusuz olduğu için erken çıktık ancak bir gün doya her şeyle oynaması için yeniden götüreceğim. Sizin de aklınızda bulunsun. Bence, eğlence garanti!

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Devamı

post-image
Biz

Çok içimden geldi…

Yıl 1999, 21 yaşındayım. Sabah Gazetesi’nin Bayan Sabah ekinde köşe yazıyorum. Sunulan fırsata bakar mısınız? (Gerçi herkese sunulmuyordu, kendimi de ezmeyeyim şimdi burada…) Aylarca...
devamı