Perşembe günü sosyal medyada paylaştığım üzere, farklı bir yerdeydim. Hem de şans eseri.

 

Şöyle ki, bir gün bir arkadaşım bize gelirken bir bulaşık deterjanı getirdi. “Bunu denemelisin” dedi ve bana öyle şeyler anlattı ki, detaylandırmak istedim konuyu. Çünkü bu kadar bilgi dolu içeriğe ulaşan insan olarak ben bilmiyorsam, çoğu kişinin haberi yoktur dedim.

Konuya geri döneyim. Farklı dediysem, bana göre göre farklı. Uzay Kimya’nın Hadımköy’deki fabrikasındaydım. Firma, 1983 yılında kadın girişimci Sevda Arıkan tarafından kurulmuş. (Sevda Hanım hâlâ işinin başında. Kendisi bence bir başarı hikayesi.) Birçok ürününü hepimiz yakından tanıyoruz. Firma 2007 yılından beri yeni ürün serilerinde bitkisel temelli ve petrokimyasallardan uzak hammaddelerle üretim yapıyor. 2014 yılı sonunda Türkiye’de ilk kez Uzay Kimya’ya verilen “Ecogarantie®  Sertifikası” ile, tüm dünyada ekolojik ürünler için uluslararası kabul görmüş bir belgeyi almaya hak kazanmışlar. Sevda Hanım’ı dinlemek ayrı bir keyif. Hem işinin başında olması, bağlılığı, gerek yurt içinde gerekse de yurt dışında hiçbir fuarı, detayı kaçırmamasına hayran kaldım. Darısı başıma.

Benim gitme amacım, diğer ürünler kadar, U Green Clean adıyla çıkarttıkları organik temizleyiciler idi. Biliyorsunuz, organik severim ama organik için ısrarcı değilim. Hep bir şüphem vardı. Fakat dün duyduklarımdan sonra bir daha başka ürün kullanır mıyım, bilemem. Gıdada olduğu kadar yaşamın her alanında organik giderek daha da ön plana çıkıyor. Gittik, gördük, inceledik, sizlerden gelen sorulara anında cevap verdik de bekletmeden en net haliyle aktarayım istedim konuyu.

 

Uzun uzun yazmayacağım. Özetliyorum. Eğer isterseniz buradan  yaptığım yayınları izleyebilirsiniz. Ki bence izleyin. Ben yazıyı sıkılmamanız için uzun tutmadım çünkü.

Dinlerken şok geçirdim, yazarken de ne yalan söyleyeyim sinirlerim bozuluyor. Tabii deterjanların çevreye verdiği zarar da malum. Şöyleymiş, balıklarda yüzde 3 oranında kalıntıya rastlanıyormuş. U Green Clean kullanıldıktan sonra ise bu oran binde 5’miş.

Peki “organik” ne demek?

Bu öyle sadece tek bir şeyle olmuyor. Firmadan dinlediklerimiz: “Önce sertifika için başvuruyorsunuz. Ardından üçüncü bir kurum devreye giriyor. Bağımsız bir kuruluş geliyor. Hammaddenin üretiminden koruyucuna kadar her şey inceleniyor. 7-8 madde varmış belirleyici. Biri bile olsa o ürün asla organik sertifikası alamazmış. Adım adım her şey denetleniyor.”

Bir de doğal mı organik mi tartışması var. U Green Clean yetkilileri diyor ki: “Organik olan her şey doğaldır. Ancak doğal olan her şey organik değil. Portakal doğaldır ama yetişirken ve sizin sofranıza gelene kadar ki aşamalarda yaşadıkları sonucunda size zararlı bir hale gelebiliyor. Organik ise tüm üretim, yetiştirme ve sonrasında size gelme süreçlerinin de yararlı olması hedefleniyor.

U Green Clean yetkilileri de tıpkı bizler gibi anne, baba rollerine de sahipler. Sadece bu ürünleri kullandıkları zaman içleri rahat ediyormuş. Önce dinledik ve “o kadar da olmaz” dedik aslında detayları öğrenmeden önce. Bir yanım da inanmak istemedi sanırım. Evdeki deterjanları düşününce ağlamak istedim. Çamaşır suyu kullanmıyorum ancak diğerlerine hiç gelmeyelim bile.

Anlamanın en iyi yolu ürünleri tek tek incelemekti. Biz ürünleri tek tek inceledik, kokladık. Üretim tesislerini gezdik. Portakal, lavanta kokusu eşliğinde dolaştık.

Bu sırada oldukça soru yanıtladık. Onlardan bazıları:

İçinde kimyasal olmayan bir ürün nasıl her şeyi temizler?

Su, sirke, tuz bunların hepsi kimya, H20.

Ama helal sertifikası yok?

Hayır. Varmış.

Hayvanlar üzerinde deney yapılıyor mu?

Hayır. Yapılmıyor. Ürünler, Vegan.

Diğer organikler gibi pahalı mı?

Bence değil. Bir de beklentiye göre değişiyor durum. Birçok markadan daha uygun fiyatı.

Nerelerde bulunuyor?

Carrefour, File Market, Metro Marketlerden ve N11, Hepsiburada, Trendyol, E-Bebek, İste Gelsin, Gitti Gidiyor uygulama ve internet sitelerinden veya bayiliklerinden satışları bulunmaktadır.

Elde yıkama deterjanı çok köpürmüyor ama..

Zaten çok köpürmesi çok iyi temizlemesi anlamına gelmiyormuş. Daha fazla su ve enerji harcamamıza neden oluyormuş.

Nedir markanın diğerlerinden farkı?

Bize anlatılan aynen böyle: Formüllerde kullanılan hammaddelerin üretimlerinden itibaren tüm aşamaları ekolojik sertifikalı. Avrupa Birliği’nden ECOGARANTIE® sertifikası var. Bitkisel ve doğal hammaddelerle üretilerek, petrol ve hayvansal kaynaklı hammaddeler içermiyor. Sentetik parfüm yerine organik yağlar kullanılıyor. Zararlı kalıntı bırakmıyor. İçeriğindeki tüm hammaddeler doğada biyolojik olarak parçalanıyor, yani çevre ve cilt dostu. Sıradan temizleyicilerde bulunan ve temas ettikten 26 saniye sonra kana karışan GDO, Paraben, Klor, SLES, SLS, Sentetik Parfüm, Fosfat ve Petrokimyasal maddeler içermiyor.

Bir ipucu

Bulaşık Makinesi Tabletini kullanmadan önce makinenizi temizlemelisiniz. Önce Makine Temizleyici ardından deterjanı kullanmak gerekiyormuş. Aksi takdirde bulaşıklarda buğu olabiliyor. Ki merakımdan denedim. Aynen de böyle. Ara ara Makine Temizleyici kullanmalıymışız.

 

Benim izlenimim

Bulaşık ve çamaşır deterjanlarını kullandım, her şey tertemiz oldu. Mutfak tezgahı ve ocak için (benimki elektrikli ve fena yapışıyor her şey) yağ sökücüyü kullandım. Mis gibi portakal kokuyor. Elde yıkamak için de bulaşık deterjanını kullandım. Gayet güzel geldi.

Bizler, arap sabunu ve çamaşır kokularıyla temizlenen evlerde büyüdük. O mutfak toplandıktan sonra çamaşır suyu kokmazsa rahat etmezdi annemler. Irmak doğmadan önce evde arap sabunu kavgası yaşadık. İlle temizlikte o koku gelecekti annemin burnuna. O yüzden belki de zor geçiş yaparız. Çünkü temizlediğine inanmıyor birçok kişi. Ancak şöyle düşünün, temizlemiyor olsa, dünyada bu kadar çok organik deterjan olur mu? Bu kadar insan pis bir yerde mi yaşamak ister?

… Mini bilgi…

Uzay Kimya Danışmanı, California Üniversitesi’nde Araştırma Görevlisi, Amerika’da Doğal Ürünler Derneği’nin Üyesi Hülya Nurel de bizimleydi. Dermatolojik testler 20 sağlıklı denek (dermatologlar tarafından hassas olduğu onaylanmış yaşları 24-45 arasında değişen kişiler) ile yapılıyor. Maddeler makyaj temizleme pamuğu gibi görünen bir pede konuyor. Deneğin koluna yapıştırılıp 24 saat bekletiyor. Ertesi gün dermatolog tarafından bölge kızarıklık ve su toplaması açısından 2 kriterle değerlendiriliyor. Ve bir puan veriliyor. Su toplama en ileri aşama zaten. İkinci gün ped yenileniyor. Tekrar değerlendiriliyor. Ona göre de karar veriliyor. U Green Clean ürünlerinin hepsi bu testleri geçmiş. (Bir açıklama: Denekler kim? Gönüllüler. Avrupa ve Amerika’da para karşılığı bu çalışmalara katılmak isteyen kişiler var. Onlarla çalışılıyormuş.)

Biliyorum çok soru gelecek. O yüzden bu kez işin kolayına kaçıyorum ve bazı ürün çeşitlerini yazıyorum. Aslında tüm ürünlere buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Hatta detayları için mutlaka bakın derim.

U Green Clean Bitkisel Sıvı Çamaşır Deterjanı

U Green Clean Bitkisel Yumuşatıcı

U Green Clean Bitkisel Çok Amaçlı Yüzey Temizleyici

U Green Clean Bitkisel Çamaşır Suyu

U Green Clean Bitkisel Banyo Temizleyici

U Green Clean Bitkisel Çok Amaçlı Yağ Çözücü

U Green Clean Bitkisel Likit Sabun

U Green Clean Bitkisel Bulaşık Deterjanı

U Green Clean Bitkisel Bulaşık Makinesi Jel Deterjanı

U Green Clean Makine Temizleyici (Çamaşır ve Bulaşık Makineleri için tek ürün)

Aslında daha çok yazmak istiyorum da uzatmanın alemi yok. Lütfen video linklerine bakın, firmanın web sitesini inceleyin. O zaman beni daha iyi anlayacaksınız. Ayrıca sorularınız varsa bana ya da markanın sosyal medya hesaplarına yazın, hızlı cevap alacağınıza hiç şüpheniz olmasın. Sonuçta benim yazdıklarımdan başka kim bilir neler vardır sorulacak…

Firmayı Facebook’tan takip etmek için buraya, Instagram için de buraya tıklayabilirsiniz.

129 Responses

 1. Daha önce organik hiç bir ürün kullanmadim. Gerçekten çok merak ettim temizliğini bu ürünlerin.

 2. Özellikle bulaşık makinesinde kullandığımız, sonrasında kalıntılara bulaşıklarda bile rastladığımız ürünlerin yerine kesinlikle denenmeli diye düşünüyorum. Bilgilendirme için teşekkürler.Sevda Hanım’da böyle sertifikalarla desteklenmiş bir işletme kurduğu için takidrleri sonuna kadar hakediyor.

 3. Yazınız pür dikkat okudum .Çok şaşırdım bu kadar deterjan yiyor olmamıza . Kesinlikle denemek istiyorum. Tüm ürünlerin Sağlığa ve özellikle çocuklarımıza bu kadar faydalı ürünler yapılıyor olması ve bizi bilgilendirmesi açısından size ve firmaya teşekkür ederim.Umarım denem ürünlerinden bana da gelme şansı olur.
  Sevgiyle kalın.

 4. Yazınınız için teşekkürler, çünkü benim de 29 aylık bünyesi alerjik bir yavrum var ve elimden geldiğince organik ürünler almaya çalışıyorum. Kesinlikle denemeliyim. İyi günler dilerim.

    1. merhaba ,
     maillerim çok karıştı devamlı yorumlar geldiği için aboneniz olduğum için.
     tam emin olamamakla birlikte sanırım kazananların arasındayım :))
     isim :
     sibel tunç
     adres : İkitelli org. san. bölg. bedrettin dalan cad. Aykosan 2.kısım 10.ada c blok ikitelli-Akform ayakkabı
     tel : 212 671 72 02

 5. Fiyatlar gayet uygun böyle bir arayışta olan çoğu kişiyi tatmin edecektir dediğiniz gibi de temizliği de iyise neden olmasın

 6. Sizi takip ettiğim kadarıyla titiz bir annesinin siz begendiyseniz gayet güzel denemekte fayda var. Teşekkürler bu güzel yazınız için.

 7. 13 günlük kızım için şansımı deneyeyim bakalım aytoca siteyi inceleyip hemen sipariş vereyim

 8. benım kızımda alerjik bünyeye sahip bende hipoalerjik çamaşır deterjanı kullanıyordum acaba kullandığım ürün bunlardan farklı mıdır? güvenilirliğini bu yazıdan sonra sorgulamam gerekecek
  teşekkürler…

 9. Ben de özellikle bulaşıklarda deterjan yediğimizi biliyordum. Çamaşırları da ben her zaman makine bitince bir kez daha durularım. Ama tabi ki bu, sizin de yazdığınız gibi zaman ve enerji kaybı. Bilgilendirmeniz için tekrar teşekkürler.

 10. Hijyen kelimesi altında bugün kadınların hemen hepsi kandırılıyor. Evler hijyenik olacak derken vücutlarımız kirleniyor. Bu konuda herkes bilinçli olmalı.

 11. gerçekten çok şaşırdım hiç bilmediğimiz veya önemsemediğimiz bir konu kesinlikle denemek isterim. bilgiler için ayrıca tşkler.

 12. Geçen günde yazmıştım yağ sökücücüsünü geçen sene tesadüfen almıştım bitkisel yazdığı için.Ki ben temizlikle çok uğraşmayı sevmeyen bi insanım hemen bitsin isterim , tam da aradığım gibi kısa sürede tertemiz yaptı ocağımı hala daha kullanıyorum.uzun ömürlü de ayrıca Kesinlikle tavsiye ederim

 13. Tam olarak duymak ıstedıgım bılgıler bunlar. Gıttıkce kırlenen dunyada temızlık yapacagız dıye zehırlenıyoruz. Kırlılık her alanda mevcut. Urunlerı mutlaka deneyecegım ama keske ınternetten de satıs olanagı olsa. Sevgıler.

 14. Selam ben kullanıyorum ve çok beğeniyorum ürünlerini. Yalnız bir süredir çamaşır deterjanı Carrefour stoklarında yok. Bu konuya da bir el atarlarsa sahane olur 🙂

 15. Urunleri gercekten merak ettim 5 ayllik alerjik bir bebegim var sanirim denemeye deger tesekkurler bilgilendirmeniz icin

 16. Merhaba,
  Okuduklarıma inanmak cidden güç. Bende organik delisi değilim ama pek çok şeyde yine de dikkat etmeye çalılıyorum. Özellikle 23 aylık bebeğim için daha da hassasım. Denemek ve deneyim edinmek iyi olabilir.
  Sevgiler,
  Özden Onaran

 17. Hadi bakalım ilk yorum benden gelsin:), bende denemek istiyorum sonra da saglikli, çevreci ürünlere meraklı biri olarak deneyimleri blogumda paylaşmak . Bu tip haberler beni heyecanlandırıyor. Organik, ekolojik ürünler lüks değil, ihtiyaç aslında .

 18. bir arkadaşımdan duymuştum çamaşır suyunu mutfak içinde kullanıyorum demişti,sizin yazınızı da okuyunca sanırım her üründen kullanmalıyım kesinlikle bu hafta alıyorum.

 19. Deterjan hayatımızın her anında var.Ama duyduklarımız şok edici gerçekten.Okadar fazla kimyasalla yaşıyoruz ki nasıl korunacağız.Sürekli aklımızda bir kuşku var.faydalı bilgiler için çok teşekkürler.Umarım deneme şansımız olur.

 20. Biz sıvı sabun olanını makul bir fiyata Şişli Organik pazarından almıştık. Memnunuz ancak daha önce duymadığımız için diğer ürünlerini almaya pek istekli olmamıştık. Sanırım daha pahalı olan yabancı markalar yerine bu markanın ürünlerini tercih edeceğim.

 21. Evdeki kimyasal temizleyicilerden kurtulmak istiyordum uzun zamandır ve araştırıyordum ne yapabilirim diye. Hemen denemek istiyorum 🙂

 22. yeşil anne ürünlerini kullanıyorum ve çok memnunum. bu markayı ilk duydum. bende denemek isterim 🙂

 23. Merhaba, aslında biraz ön yargılıyım temizliği konusunda ama son zamanlarda deterjan ve kokularından alerjik astım ım çoğaldı kızım için denemek isterim.

 24. Size güvenerek çamaşır deterjanını banyo ve mutfak yağ çözücüsünü aldım diğer ürünleri yoktu metroda diğerlerinide denemek isterim sevgiler

 25. Ben bir iki ürününü kullandım. Ve memnunum. Diğerlerini de merakla denemek isterim. Umarım şans günümdeyimdir. 🙂

  1. Elde yikama deterjanını kullanmistik ve tam içeriğinden emin olamamistim.
   Simdi diğer ürünlerini arastirip deneyebilirim 🙂

 26. Bu ürünü ilk defa duyuyorum.çevremde hiç kimseden de duymadım.bi denemek lazım ..sonra vazgeçilmezim olabilir.

 27. Bende bulaşık deterjanını kullanıyorum.Gayet memnunum.Keşke daha çok yerde satılsa ulaşması daha kolay olsa.

 28. Ben bulaşık deterjanı,yüzey temizleyicisi ve yumusaticisini kullanıyorum gayet memnunum. Diğer bulaşık deterjanlari elimde exama ya neden olduğu için turmepa alırdım hep sonra bigun hamileyKen carrefour da gördüm green cleani o günden beride hep kullanıyorum.

 29. Organik ürünlere karşı benim de her zaman bir yakınlığım ve ilgim olmuştur. Özellikle çocuğum olduktan sonra daha fazla ilgilenmeye başladım. Denemek için sabırsızlanıyorum.

 30. Araştırmacı kadın, yine harikasın benim oğlan da alerjik bünyelerinde maalesef 3 aylıktan buyana egzamik.Denemeye değer gibi görünüyor.

 31. Sağlığımızı düşünen Uzay Kimya çalışanlarına teşekkür eder,başarılarının devamını dilerim.Umarım yakında tüm marketlerde de yerini alır ki herkes öğrenmiş olur.Bilgileri bizlerle paylaştığınız için sizede teşekkürlerimi borç bilirim :)Şebnem hn

 32. Merhaba Friendly Organic markasının ürünlerini kullanıyordum ama Türk firmasının ürünlerini denemek ve kullanmak isterim. Teşekkürler verdiğiniz bilgiler için.

 33. En büyük korkum bulaşıkların uzerinde deterjan kalıntıları kalması .ürüne bayıldım denemek ve devam etmek isterim .bilgilendirdiğiniz ve bu yazıyı okuduğum için sevindim

 34. En büyük korkum bulaşıkların uzerinde deterjan kalıntıları kalması .ürüne bayıldım denemek ve devam etmek isterim .bilgilendirdiğiniz ve bu yazıyı okuduğum için sevindim

 35. Şoka girdim şebnem hanım ve birazda tiksindim yediklerimi duyunca demek bu kanserin ve bazı hastalıkların artmasında kimyasallarında payı var .inşallah deneyince farkı biz de yaşıycaz .ayrıca gittiğiniz bölgede bende çalıştım sizin için şehirler arası seyahat olmuşturteşekkürler bilgi için sevgiyle kalın

 36. Daha fazla zincir marketlerde bulunsa çok daha iyi olur, yazinizda belirttiğiniz hicbir satış noktası bana yakin değil, carfoure gibi kipa yada migros larda da bulunmalı

 37. Yazılarınızı yakından takip ediyor ve sizi çok içten buluyorum. Bu sebeple uzun zamandır düşündüğüm bu konuda karara varabilmek için ürünlerden denemek isterim. Bir de küçük bir sorum olacak. Bu ürünleri kullanırken küçük ölçülerde kullanmak yeterli olur mu acaba? Çünkü bol bol kullanılırsa fiyatlar çok mantıklı olmuyor. Teşekkürler ve cimcimeye selamlar

 38. Ben aslında daha önceden duymuştum ama hiç ulaşabileceğim bir markette satılmıyordu, bulaşık makinesi tableti ile portakal kokulu yağ çözücü mu, onu denemek isterim aslında, bu arada bugün metro markette gördüm, belki bu sefer deneme ürününü onlar gönderir sonrasını metrodan alırım

 39. Organik ürünler kullanıyorum evimde başka marka ama içim ancak organikleri kullaninca rahat ediyor.teşekkürler bilgiler için

 40. Organik ürünler kullaniyorum başka marka ama içim ancak organikleri kullaninca rahat ediyor.teşekkürler bilgiler için

 41. Şimdiye kadar organik temizlik ürünlerine tam anlamıyla geçiş yapamamıştım. Yazinizdan gercekten etkilendim. Alışkanlıkları değiştirmek lazım

 42. Ben de evimde hem hayvanlar üstünde test edilmeyen hem de Vegan ürünler kullanıyorum fakat bu ürünler belli başlı büyük yapı marketlerde bulunuyor bu yüzden toptan almak zorunda kalıyorum. Bu ürüne Carrefour da rastlamış ama hayvanlar üzerinde deney ve organik konusunda şüphe duymuştum çünkü normal de ürünlerin üzerinde buav ( leaping bunny) logosunu kontrol ederim. Bu üründe görememiştim ama ayrıntılı bir araştırma yapmışsınız aslında denemek isterim.

 43. İlk işim piyasadan bu ürünleri alıp denemek olacak. Gözlerimi aça aça okudum. Teşekkürler bilgilendirme için.

 44. Başka bir markanın organik ürünlerini kullanıyorum şuan. Uzay’ın fiyatları daha uygunmuş ama çevremde bir satış noktası yok. Online satış olursa harika olur

 45. Sirke ile temizlik yapmaya başladım . Ürünleri merak ettim . Özellikle bulasik deterjanını. Denicem.

 46. Genel temizlik için kullanıyorum bu markayı, toptan geçiş yapmak istiyorum temiz malezemeye..bi bitse de evdekiler, kurtulsam..

 47. Keske her markette organik Bu markadan kullandim, kullaniyorum da, sivi sabununu, yumusatici, c.deterjani, diger urunlerini de deneyecegim ilk firsatta

 48. Umarım gerçektir hayal ürünü bir çok şey satın alıyoruz .. Ben artık birilerine birşeylere güvenmek istiyorum

 49. Ayy gece gece okudum aklım gitti evdeki herşeyi dökesim atasım geldi.. Mümkün olan en kısa toplu bi değişim geliyor bizim eve çünkü 2 çocuğum var ve alerjikler diyene yapacağımı şaşırıyorum teşekkürler yol gösteriminiz için..

 50. Alerjik anne/kız olarak bende denemek isterim.
  Bu arada,
  Şebnem Hanım verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.

 51. Alerjik anne/kiz olarak bende denemek isterim.
  Bu arada ,
  Şebnem Hanım
  Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.

 52. Her markette bulunsa keske.fiyatlar gayet makul..ahh o çamasir suyu yağ çözücü kokuları yokmu beni mahvediyor.ben onlarsız yaşamaya çalışıyorum ama bir şekilde giriyor hayatima..bu ürunleri denemek isterim.tesekkurler yaziniz icin

 53. Hem kendim, hem de çocuklarım alerjik bünyeye sahip olduğumuz için denemediğimiz ürün kalmadı. Genelde organik ürünler çok pahalı oluyor ama yazdığınız listeye göre U Green Clean ürün fiyatları gayet makul görünüyor. En kusa sürede deneyeceğim. Bilgilendirme için teşekkürler.

 54. Çok merak ediyorum ürünleri ,anlattiklarinizdan sonra mutfağa banyoya gidip deterjan adina ne var ne yok çöpe atmak istedim. Mutlaka alıp kullanacağım.

 55. Yazınızı çok beğendim bende kendimce evde doğal malzemelerden yapmaya çalışıyorum deterjanlarımı böyle bir yazı tam benlik olmuş Tesekkurler

 56. Neye inanacagimizi sasirdigimiz ve once cocuklarimiz icin en sagliklisinin arayisinda oldugumuz su gunlerde verdiginiz detayli bilgiler icin cok tesekkurler Sebnem HANIM…

 57. 2 çocuk annesi olarak çok dikkatimi çekti pür dikkat okudum hepsini ve çok hoşuma gitti mutlaka denemek isterim bende..

 58. Mutlaka deneyeceğim. Sentetik parfüm yerine organik yağ kullanılması ve sizin portakal kokulu temizleyiciyi beğenmiş olmanız merakımı arttırdı açıkçası.

 59. Keşke aldığımız ürünler gibi, ilişkilerimizi de, zehirden kimyasallardan arındırıp, duru hale getirebilsek. (Bu ürünleri de istiyoruuuuuum, diyorum!)

 60. Elde yıkama deterjanini pek emin olmayarak kullanmistim.
  Konu hakkindaki bilgileriniz ile hepsini denemek istiyorum ama yakin Carrefourda sadece elde yıkama deterjani var.
  Yine Carrefour net siparişinde stoklarda yok hepsi.
  Acaba netten sipariş icin baska adres secenegimiz var mıdır?

 61. Merhaba. Bugün katılım için son gündü. Çok teşekkürler ilginize. Ürün gönderilecek 3 kişiyi hem buraya hem de yorumlarının altına yazacağım. Sevgiler

 62. bir sorum olacaktı, buğu yapmasın diye ara ara temizleme tableti kullanmak gerekir demişsiniz, U green cleanin temizleme tableti var mı ?

 63. Merhaba
  Ürün güzel kalitesine diyeceğimiz yok.
  Ancak,madem Türk malı ismi neden yabancı?
  Madem yerli Türk malı,ekoniminin bu denli bozuk olduğu bir dönemde yerli markalar halkın yanında olması gerekirken yukselen döviz kuru artışını bahane edip fırsatçılık yapıp fiyatları neden bukadar yükseltmişler anlamadık.?
  27 tl ye aldığımız 30 lu tablet şuan 40 tl.

 64. tesadüfen rastladim bulaşık sivisini aldim guzel yikadi yorumlara bakarken buraya kadar geldim bilgilendim cok iyi oldu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.