Alışveriş Biraz da sağlık... Biz

Gelelim U Green Clean ürünlerine…

Perşembe günü sosyal medyada paylaştığım üzere, farklı bir yerdeydim. Hem de şans eseri.

 

Şöyle ki, bir gün bir arkadaşım bize gelirken bir bulaşık deterjanı getirdi. “Bunu denemelisin” dedi ve bana öyle şeyler anlattı ki, detaylandırmak istedim konuyu. Çünkü bu kadar bilgi dolu içeriğe ulaşan insan olarak ben bilmiyorsam, çoğu kişinin haberi yoktur dedim.

Konuya geri döneyim. Farklı dediysem, bana göre göre farklı. Uzay Kimya’nın Hadımköy’deki fabrikasındaydım. Firma, 1983 yılında kadın girişimci Sevda Arıkan tarafından kurulmuş. (Sevda Hanım hâlâ işinin başında. Kendisi bence bir başarı hikayesi.) Birçok ürününü hepimiz yakından tanıyoruz. Firma 2007 yılından beri yeni ürün serilerinde bitkisel temelli ve petrokimyasallardan uzak hammaddelerle üretim yapıyor. 2014 yılı sonunda Türkiye’de ilk kez Uzay Kimya’ya verilen “Ecogarantie®  Sertifikası” ile, tüm dünyada ekolojik ürünler için uluslararası kabul görmüş bir belgeyi almaya hak kazanmışlar. Sevda Hanım’ı dinlemek ayrı bir keyif. Hem işinin başında olması, bağlılığı, gerek yurt içinde gerekse de yurt dışında hiçbir fuarı, detayı kaçırmamasına hayran kaldım. Darısı başıma.

Benim gitme amacım, diğer ürünler kadar, U Green Clean adıyla çıkarttıkları organik temizleyiciler idi. Biliyorsunuz, organik severim ama organik için ısrarcı değilim. Hep bir şüphem vardı. Fakat dün duyduklarımdan sonra bir daha başka ürün kullanır mıyım, bilemem. Gıdada olduğu kadar yaşamın her alanında organik giderek daha da ön plana çıkıyor. Gittik, gördük, inceledik, sizlerden gelen sorulara anında cevap verdik de bekletmeden en net haliyle aktarayım istedim konuyu.

 

Uzun uzun yazmayacağım. Özetliyorum. Eğer isterseniz buradan  yaptığım yayınları izleyebilirsiniz. Ki bence izleyin. Ben yazıyı sıkılmamanız için uzun tutmadım çünkü.

 • Bir haftada yaklaşık 100 ml deterjan yiyoruz. Evet, çünkü temizlenemiyor, kalıntı bırakıyor. Neler yediğimizi hiç yazmayayım. Sırf bu bile mutfağa organikten başka ürün sokmamak gerek anlamına geliyor.
 • Deterjanlar 26 saniyede derimiz ve solunum yoluyla vücudumuzun tüm organlarına geçiyor!
 • Sıradan deterjanlar birçok zararlı kimyasal bileşik içeriyor. Evimizde, giysilerimizde ve bulaşıklarda… kalıntı bırakıyor. Derimiz ve ciğerlerimizden vücudumuza girerek birçok hastalığa sebep oluyor. Hangi hastalıklar mı? Deterjanların kısırlık, akciğer ve böbrek hasarları, egzama, kanser, körlük ve astım gibi hastalıklara yol açabileceği TÜBİTAK tarafından Kasım 2011 Bilim ve Teknik Dergisi’nde açıklanmıştır.
 • Çamaşır suyu yararlı bakterileri de öldürüyor. ciğerlerimize, cildimize zarar veriyor. Nefes alınca geniz ve ciğerlerdeki rutubetle birleşip asit halinde yutmuş oluyoruz. Deriye değince kanımıza, nefes alınca akciğerlerimize geçiyor. Temizlik reyonuna girdiğimizde bir koku alırmışız. O işte bütün her şeyi mahvedenmiş.
 • Mikroplar havadadır, yüzeyi temizlediğiniz zaman bir süre sonra tekrar gelirler. Havanızı kirletmekten başka bir şey yapmamış oluyorsunuz.

Dinlerken şok geçirdim, yazarken de ne yalan söyleyeyim sinirlerim bozuluyor. Tabii deterjanların çevreye verdiği zarar da malum. Şöyleymiş, balıklarda yüzde 3 oranında kalıntıya rastlanıyormuş. U Green Clean kullanıldıktan sonra ise bu oran binde 5’miş.

Peki “organik” ne demek?

Bu öyle sadece tek bir şeyle olmuyor. Firmadan dinlediklerimiz: “Önce sertifika için başvuruyorsunuz. Ardından üçüncü bir kurum devreye giriyor. Bağımsız bir kuruluş geliyor. Hammaddenin üretiminden koruyucuna kadar her şey inceleniyor. 7-8 madde varmış belirleyici. Biri bile olsa o ürün asla organik sertifikası alamazmış. Adım adım her şey denetleniyor.”

Bir de doğal mı organik mi tartışması var. U Green Clean yetkilileri diyor ki: “Organik olan her şey doğaldır. Ancak doğal olan her şey organik değil. Portakal doğaldır ama yetişirken ve sizin sofranıza gelene kadar ki aşamalarda yaşadıkları sonucunda size zararlı bir hale gelebiliyor. Organik ise tüm üretim, yetiştirme ve sonrasında size gelme süreçlerinin de yararlı olması hedefleniyor.

U Green Clean yetkilileri de tıpkı bizler gibi anne, baba rollerine de sahipler. Sadece bu ürünleri kullandıkları zaman içleri rahat ediyormuş. Önce dinledik ve “o kadar da olmaz” dedik aslında detayları öğrenmeden önce. Bir yanım da inanmak istemedi sanırım. Evdeki deterjanları düşününce ağlamak istedim. Çamaşır suyu kullanmıyorum ancak diğerlerine hiç gelmeyelim bile.

Anlamanın en iyi yolu ürünleri tek tek incelemekti. Biz ürünleri tek tek inceledik, kokladık. Üretim tesislerini gezdik. Portakal, lavanta kokusu eşliğinde dolaştık.

Bu sırada oldukça soru yanıtladık. Onlardan bazıları:

İçinde kimyasal olmayan bir ürün nasıl her şeyi temizler?

Su, sirke, tuz bunların hepsi kimya, H20.

Ama helal sertifikası yok?

Hayır. Varmış.

Hayvanlar üzerinde deney yapılıyor mu?

Hayır. Yapılmıyor. Ürünler, Vegan.

Diğer organikler gibi pahalı mı?

Bence değil. Bir de beklentiye göre değişiyor durum. Birçok markadan daha uygun fiyatı.

Nerelerde bulunuyor?

Carrefour, File Market, Metro Marketlerden ve N11, Hepsiburada, Trendyol, E-Bebek, İste Gelsin, Gitti Gidiyor uygulama ve internet sitelerinden veya bayiliklerinden satışları bulunmaktadır.

Elde yıkama deterjanı çok köpürmüyor ama..

Zaten çok köpürmesi çok iyi temizlemesi anlamına gelmiyormuş. Daha fazla su ve enerji harcamamıza neden oluyormuş.

Nedir markanın diğerlerinden farkı?

Bize anlatılan aynen böyle: Formüllerde kullanılan hammaddelerin üretimlerinden itibaren tüm aşamaları ekolojik sertifikalı. Avrupa Birliği’nden ECOGARANTIE® sertifikası var. Bitkisel ve doğal hammaddelerle üretilerek, petrol ve hayvansal kaynaklı hammaddeler içermiyor. Sentetik parfüm yerine organik yağlar kullanılıyor. Zararlı kalıntı bırakmıyor. İçeriğindeki tüm hammaddeler doğada biyolojik olarak parçalanıyor, yani çevre ve cilt dostu. Sıradan temizleyicilerde bulunan ve temas ettikten 26 saniye sonra kana karışan GDO, Paraben, Klor, SLES, SLS, Sentetik Parfüm, Fosfat ve Petrokimyasal maddeler içermiyor.

Bir ipucu

Bulaşık Makinesi Tabletini kullanmadan önce makinenizi temizlemelisiniz. Önce Makine Temizleyici ardından deterjanı kullanmak gerekiyormuş. Aksi takdirde bulaşıklarda buğu olabiliyor. Ki merakımdan denedim. Aynen de böyle. Ara ara Makine Temizleyici kullanmalıymışız.

 

Benim izlenimim

Bulaşık ve çamaşır deterjanlarını kullandım, her şey tertemiz oldu. Mutfak tezgahı ve ocak için (benimki elektrikli ve fena yapışıyor her şey) yağ sökücüyü kullandım. Mis gibi portakal kokuyor. Elde yıkamak için de bulaşık deterjanını kullandım. Gayet güzel geldi.

Bizler, arap sabunu ve çamaşır kokularıyla temizlenen evlerde büyüdük. O mutfak toplandıktan sonra çamaşır suyu kokmazsa rahat etmezdi annemler. Irmak doğmadan önce evde arap sabunu kavgası yaşadık. İlle temizlikte o koku gelecekti annemin burnuna. O yüzden belki de zor geçiş yaparız. Çünkü temizlediğine inanmıyor birçok kişi. Ancak şöyle düşünün, temizlemiyor olsa, dünyada bu kadar çok organik deterjan olur mu? Bu kadar insan pis bir yerde mi yaşamak ister?

… Mini bilgi…

Uzay Kimya Danışmanı, California Üniversitesi’nde Araştırma Görevlisi, Amerika’da Doğal Ürünler Derneği’nin Üyesi Hülya Nurel de bizimleydi. Dermatolojik testler 20 sağlıklı denek (dermatologlar tarafından hassas olduğu onaylanmış yaşları 24-45 arasında değişen kişiler) ile yapılıyor. Maddeler makyaj temizleme pamuğu gibi görünen bir pede konuyor. Deneğin koluna yapıştırılıp 24 saat bekletiyor. Ertesi gün dermatolog tarafından bölge kızarıklık ve su toplaması açısından 2 kriterle değerlendiriliyor. Ve bir puan veriliyor. Su toplama en ileri aşama zaten. İkinci gün ped yenileniyor. Tekrar değerlendiriliyor. Ona göre de karar veriliyor. U Green Clean ürünlerinin hepsi bu testleri geçmiş. (Bir açıklama: Denekler kim? Gönüllüler. Avrupa ve Amerika’da para karşılığı bu çalışmalara katılmak isteyen kişiler var. Onlarla çalışılıyormuş.)

Biliyorum çok soru gelecek. O yüzden bu kez işin kolayına kaçıyorum ve bazı ürün çeşitlerini yazıyorum. Aslında tüm ürünlere buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Hatta detayları için mutlaka bakın derim.

U Green Clean Bitkisel Sıvı Çamaşır Deterjanı

U Green Clean Bitkisel Yumuşatıcı

U Green Clean Bitkisel Çok Amaçlı Yüzey Temizleyici

U Green Clean Bitkisel Çamaşır Suyu

U Green Clean Bitkisel Banyo Temizleyici

U Green Clean Bitkisel Çok Amaçlı Yağ Çözücü

U Green Clean Bitkisel Likit Sabun

U Green Clean Bitkisel Bulaşık Deterjanı

U Green Clean Bitkisel Bulaşık Makinesi Jel Deterjanı

U Green Clean Makine Temizleyici (Çamaşır ve Bulaşık Makineleri için tek ürün)

Aslında daha çok yazmak istiyorum da uzatmanın alemi yok. Lütfen video linklerine bakın, firmanın web sitesini inceleyin. O zaman beni daha iyi anlayacaksınız. Ayrıca sorularınız varsa bana ya da markanın sosyal medya hesaplarına yazın, hızlı cevap alacağınıza hiç şüpheniz olmasın. Sonuçta benim yazdıklarımdan başka kim bilir neler vardır sorulacak…

Firmayı Facebook’tan takip etmek için buraya, Instagram için de buraya tıklayabilirsiniz.

129 Yorum
 1. yasemin 8 sene ago
  Reply

  türkiye de üretilen bir şeyin ismi neden yabancı anlamıyorum ve çok üzülüyorum

 2. Ayşe Burcu Kalkavan 8 sene ago
  Reply

  Daha önce organik hiç bir ürün kullanmadim. Gerçekten çok merak ettim temizliğini bu ürünlerin.

 3. İrem Özkal Dansık 8 sene ago
  Reply

  Özellikle bulaşık makinesinde kullandığımız, sonrasında kalıntılara bulaşıklarda bile rastladığımız ürünlerin yerine kesinlikle denenmeli diye düşünüyorum. Bilgilendirme için teşekkürler.Sevda Hanım’da böyle sertifikalarla desteklenmiş bir işletme kurduğu için takidrleri sonuna kadar hakediyor.

 4. Gülşah koç 8 sene ago
  Reply

  gercelten cok etkilendim. Hemn denemek isterim..

 5. Gülşah koç 8 sene ago
  Reply

  Cok etkilendim denemek isterim..

 6. Anonim 8 sene ago
  Reply

  Merak ettim aldığım onca temizlik maddesinden de ucuz deneyeceğim

 7. Deniz 8 sene ago
  Reply

  İnsanın insana verdiği zararı kimse vermiyor. Umarım numune deneme şansım olur

 8. Sibel 8 sene ago
  Reply

  Yazınız pür dikkat okudum .Çok şaşırdım bu kadar deterjan yiyor olmamıza . Kesinlikle denemek istiyorum. Tüm ürünlerin Sağlığa ve özellikle çocuklarımıza bu kadar faydalı ürünler yapılıyor olması ve bizi bilgilendirmesi açısından size ve firmaya teşekkür ederim.Umarım denem ürünlerinden bana da gelme şansı olur.
  Sevgiyle kalın.

 9. Hilal bülbül 8 sene ago
  Reply

  Yazınınız için teşekkürler, çünkü benim de 29 aylık bünyesi alerjik bir yavrum var ve elimden geldiğince organik ürünler almaya çalışıyorum. Kesinlikle denemeliyim. İyi günler dilerim.

 10. Bilge doymuş 8 sene ago
  Reply

  İlk fırsatta deneyeceğim

  • Anonim 8 sene ago
   Reply

   Merhaba. Ürün gönderilecek 3 kişiden bir siz oldunuz. Bana adres bilgilerinizi mail atar mısınız? manyakanne@gmail.com Sevgler

   • ManyakAnne 8 sene ago
    Reply

    Merhaba. Bilgilerinizi bekliyorum ürün gönderimi için..

    • sibel tunç 8 sene ago
     Reply

     merhaba ,
     maillerim çok karıştı devamlı yorumlar geldiği için aboneniz olduğum için.
     tam emin olamamakla birlikte sanırım kazananların arasındayım :))
     isim :
     sibel tunç
     adres : İkitelli org. san. bölg. bedrettin dalan cad. Aykosan 2.kısım 10.ada c blok ikitelli-Akform ayakkabı
     tel : 212 671 72 02

 11. Sultan çınar 8 sene ago
  Reply

  Denemeye değer

 12. Müge Şen 8 sene ago
  Reply

  Fiyatlar gayet uygun böyle bir arayışta olan çoğu kişiyi tatmin edecektir dediğiniz gibi de temizliği de iyise neden olmasın

 13. burcu 8 sene ago
  Reply

  Sizi takip ettiğim kadarıyla titiz bir annesinin siz begendiyseniz gayet güzel denemekte fayda var. Teşekkürler bu güzel yazınız için.

 14. Yeşim Madendere 8 sene ago
  Reply

  13 günlük kızım için şansımı deneyeyim bakalım aytoca siteyi inceleyip hemen sipariş vereyim

  • Yeşim Madendere 8 sene ago
   Reply

   Ok

 15. öznur 8 sene ago
  Reply

  benım kızımda alerjik bünyeye sahip bende hipoalerjik çamaşır deterjanı kullanıyordum acaba kullandığım ürün bunlardan farklı mıdır? güvenilirliğini bu yazıdan sonra sorgulamam gerekecek
  teşekkürler…

 16. Canan 8 sene ago
  Reply

  Ben de özellikle bulaşıklarda deterjan yediğimizi biliyordum. Çamaşırları da ben her zaman makine bitince bir kez daha durularım. Ama tabi ki bu, sizin de yazdığınız gibi zaman ve enerji kaybı. Bilgilendirmeniz için tekrar teşekkürler.

 17. Zeynep Gezek 8 sene ago
  Reply

  Hijyen kelimesi altında bugün kadınların hemen hepsi kandırılıyor. Evler hijyenik olacak derken vücutlarımız kirleniyor. Bu konuda herkes bilinçli olmalı.

 18. seval 8 sene ago
  Reply

  gerçekten çok şaşırdım hiç bilmediğimiz veya önemsemediğimiz bir konu kesinlikle denemek isterim. bilgiler için ayrıca tşkler.

 19. seval 8 sene ago
  Reply

  kesinlikle denemek isterim.

 20. Ezgi 8 sene ago
  Reply

  Bizleri bilgilendirdiğiniz için teşekkürler emeğinize sağlık 🙂

 21. Safiye 8 sene ago
  Reply

  Denemeyi cok isterim

 22. Fatma COŞAR ÖZBEN 8 sene ago
  Reply

  Geçen günde yazmıştım yağ sökücücüsünü geçen sene tesadüfen almıştım bitkisel yazdığı için.Ki ben temizlikle çok uğraşmayı sevmeyen bi insanım hemen bitsin isterim , tam da aradığım gibi kısa sürede tertemiz yaptı ocağımı hala daha kullanıyorum.uzun ömürlü de ayrıca Kesinlikle tavsiye ederim

 23. Gulin 8 sene ago
  Reply

  Ben canasir suyunu denemistim, memnun kaldim

 24. Ezgi 8 sene ago
  Reply

  Denemeyi çok isterim

 25. Basak özdemir şasmaz 8 sene ago
  Reply

  Urunleri bir once kullanmak istiyorum. Fiyatlarida gayet uygunmus.

 26. yeşim sak 8 sene ago
  Reply

  Gerçekten çok merak ediyorum ürünleri

 27. Tuğçe poyraz 8 sene ago
  Reply

  Denemeye değer

 28. Zelis -organık takıntılı bır anne 8 sene ago
  Reply

  Tam olarak duymak ıstedıgım bılgıler bunlar. Gıttıkce kırlenen dunyada temızlık yapacagız dıye zehırlenıyoruz. Kırlılık her alanda mevcut. Urunlerı mutlaka deneyecegım ama keske ınternetten de satıs olanagı olsa. Sevgıler.

 29. Selin 8 sene ago
  Reply

  Selam ben kullanıyorum ve çok beğeniyorum ürünlerini. Yalnız bir süredir çamaşır deterjanı Carrefour stoklarında yok. Bu konuya da bir el atarlarsa sahane olur 🙂

 30. Deniz 8 sene ago
  Reply

  Verdiğiniz değerli bilgiler için teşekkürler
  bende en kısa sürede alacağım.

 31. nursel souksu 8 sene ago
  Reply

  Urunleri gercekten merak ettim 5 ayllik alerjik bir bebegim var sanirim denemeye deger tesekkurler bilgilendirmeniz icin

 32. Özden Onaran 8 sene ago
  Reply

  Merhaba,
  Okuduklarıma inanmak cidden güç. Bende organik delisi değilim ama pek çok şeyde yine de dikkat etmeye çalılıyorum. Özellikle 23 aylık bebeğim için daha da hassasım. Denemek ve deneyim edinmek iyi olabilir.
  Sevgiler,
  Özden Onaran

 33. Dilek Kıroğlu 8 sene ago
  Reply

  Hadi bakalım ilk yorum benden gelsin:), bende denemek istiyorum sonra da saglikli, çevreci ürünlere meraklı biri olarak deneyimleri blogumda paylaşmak . Bu tip haberler beni heyecanlandırıyor. Organik, ekolojik ürünler lüks değil, ihtiyaç aslında .

 34. emel 8 sene ago
  Reply

  bir arkadaşımdan duymuştum çamaşır suyunu mutfak içinde kullanıyorum demişti,sizin yazınızı da okuyunca sanırım her üründen kullanmalıyım kesinlikle bu hafta alıyorum.

 35. Özge Hakgozi 8 sene ago
  Reply

  İlgimi çekti arada siz olunca. Denemek isterim.

 36. SEVAL 8 sene ago
  Reply

  Deterjan hayatımızın her anında var.Ama duyduklarımız şok edici gerçekten.Okadar fazla kimyasalla yaşıyoruz ki nasıl korunacağız.Sürekli aklımızda bir kuşku var.faydalı bilgiler için çok teşekkürler.Umarım deneme şansımız olur.

 37. Neval 8 sene ago
  Reply

  Biz sıvı sabun olanını makul bir fiyata Şişli Organik pazarından almıştık. Memnunuz ancak daha önce duymadığımız için diğer ürünlerini almaya pek istekli olmamıştık. Sanırım daha pahalı olan yabancı markalar yerine bu markanın ürünlerini tercih edeceğim.

 38. Özlem 8 sene ago
  Reply

  Denemek lazım

 39. Özlem 8 sene ago
  Reply

  Evdeki kimyasal temizleyicilerden kurtulmak istiyordum uzun zamandır ve araştırıyordum ne yapabilirim diye. Hemen denemek istiyorum 🙂

 40. Berrin 8 sene ago
  Reply

  yeşil anne ürünlerini kullanıyorum ve çok memnunum. bu markayı ilk duydum. bende denemek isterim 🙂

 41. Sinem KARTAL 8 sene ago
  Reply

  Deneme şansım olur umarım 🙂

 42. Cansu demiral 8 sene ago
  Reply

  Merhaba, aslında biraz ön yargılıyım temizliği konusunda ama son zamanlarda deterjan ve kokularından alerjik astım ım çoğaldı kızım için denemek isterim.

 43. Gamze 8 sene ago
  Reply

  Size güvenerek çamaşır deterjanını banyo ve mutfak yağ çözücüsünü aldım diğer ürünleri yoktu metroda diğerlerinide denemek isterim sevgiler

  • ManyakAnne 8 sene ago
   Reply

   Metro’da ben de bulamadım hepsini. İleteyim sizin yorumu da…

 44. yasemin 8 sene ago
  Reply

  Ben bir iki ürününü kullandım. Ve memnunum. Diğerlerini de merakla denemek isterim. Umarım şans günümdeyimdir. 🙂

  • Anonim 8 sene ago
   Reply

   Elde yikama deterjanını kullanmistik ve tam içeriğinden emin olamamistim.
   Simdi diğer ürünlerini arastirip deneyebilirim 🙂

  • Anonim 8 sene ago
   Reply

   Merhaba. Ürün gönderilecek 3 kişiden bir siz oldunuz. Bana adres bilgilerinizi mail atar mısınız? manyakanne@gmail.com Sevgler

 45. Anonim 8 sene ago
  Reply

  Bu ürünü ilk defa duyuyorum.çevremde hiç kimseden de duymadım.bi denemek lazım ..sonra vazgeçilmezim olabilir.

 46. Gülşah Aksel 8 sene ago
  Reply

  Bende bulaşık deterjanını kullanıyorum.Gayet memnunum.Keşke daha çok yerde satılsa ulaşması daha kolay olsa.

 47. Lütfiye 8 sene ago
  Reply

  Ben bulaşık deterjanı,yüzey temizleyicisi ve yumusaticisini kullanıyorum gayet memnunum. Diğer bulaşık deterjanlari elimde exama ya neden olduğu için turmepa alırdım hep sonra bigun hamileyKen carrefour da gördüm green cleani o günden beride hep kullanıyorum.

  • ManyakAnne 8 sene ago
   Reply

   Bundan sonra ben de başka kullanmam gibi geliyor

 48. Sibel 8 sene ago
  Reply

  Yazdiklatinizdan cok etkilendim. Ben de denemek isterim

 49. Esra tamer 8 sene ago
  Reply

  Organik ürünlere karşı benim de her zaman bir yakınlığım ve ilgim olmuştur. Özellikle çocuğum olduktan sonra daha fazla ilgilenmeye başladım. Denemek için sabırsızlanıyorum.

 50. Zeynep Selçukoğlu 8 sene ago
  Reply

  Araştırmacı kadın, yine harikasın benim oğlan da alerjik bünyelerinde maalesef 3 aylıktan buyana egzamik.Denemeye değer gibi görünüyor.

 51. Bedriye Coşkun Demir 8 sene ago
  Reply

  Sağlığımızı düşünen Uzay Kimya çalışanlarına teşekkür eder,başarılarının devamını dilerim.Umarım yakında tüm marketlerde de yerini alır ki herkes öğrenmiş olur.Bilgileri bizlerle paylaştığınız için sizede teşekkürlerimi borç bilirim :)Şebnem hn

 52. Burcu 8 sene ago
  Reply

  Denemek şart yaşasın.. teşeklürler Şebnem Seçkiner

 53. aynur altunyaprak 8 sene ago
  Reply

  banyo temizleyicisini kullanıyorum çok memnunum diğer ürünlerini de denemek isterim

 54. Tuba 8 sene ago
  Reply

  denemeyi çok isterim.

 55. İdil 8 sene ago
  Reply

  Size güvenim tam! Deneyeceğim!

 56. İpek AKSOY 8 sene ago
  Reply

  Merhaba Friendly Organic markasının ürünlerini kullanıyordum ama Türk firmasının ürünlerini denemek ve kullanmak isterim. Teşekkürler verdiğiniz bilgiler için.

 57. Feride 8 sene ago
  Reply

  En kısa zamanda deneyeceğim bilgiler için teşekkür ederiz

 58. Anonim 8 sene ago
  Reply

  deneyeceğim mutlaka organik delisi olarak..

 59. Merve dal 8 sene ago
  Reply

  Dikkate alacağım bu ürünü umarım memnun kalır ve daim kullanırım deterjan yemek istemiyorum

 60. Sadife Aydın 8 sene ago
  Reply

  En büyük korkum bulaşıkların uzerinde deterjan kalıntıları kalması .ürüne bayıldım denemek ve devam etmek isterim .bilgilendirdiğiniz ve bu yazıyı okuduğum için sevindim

 61. Sadife Aydın 8 sene ago
  Reply

  En büyük korkum bulaşıkların uzerinde deterjan kalıntıları kalması .ürüne bayıldım denemek ve devam etmek isterim .bilgilendirdiğiniz ve bu yazıyı okuduğum için sevindim

 62. Anonim 8 sene ago
  Reply

  Şoka girdim şebnem hanım ve birazda tiksindim yediklerimi duyunca demek bu kanserin ve bazı hastalıkların artmasında kimyasallarında payı var .inşallah deneyince farkı biz de yaşıycaz .ayrıca gittiğiniz bölgede bende çalıştım sizin için şehirler arası seyahat olmuşturteşekkürler bilgi için sevgiyle kalın

 63. Nuray 8 sene ago
  Reply

  Çok etkilendim denemek isterim:)

 64. Havagul 8 sene ago
  Reply

  Daha fazla zincir marketlerde bulunsa çok daha iyi olur, yazinizda belirttiğiniz hicbir satış noktası bana yakin değil, carfoure gibi kipa yada migros larda da bulunmalı

  • Anonim 8 sene ago
   Reply

   Merhaba. Ürün gönderilecek 3 kişiden bir siz oldunuz. Bana adres bilgilerinizi mail atar mısınız? manyakanne@gmail.com Sevgler

  • ManyakAnne 8 sene ago
   Reply

   Merhaba. Bilgilerinizi bekliyorum ürün gönderimi için. 🙂

  • ManyakAnne 8 sene ago
   Reply

   Merhaba
   Adresinizi gönderebilir misiniz ürünler için? Teşekkürler

 65. Aybike Adıgüzel 8 sene ago
  Reply

  Yazılarınızı yakından takip ediyor ve sizi çok içten buluyorum. Bu sebeple uzun zamandır düşündüğüm bu konuda karara varabilmek için ürünlerden denemek isterim. Bir de küçük bir sorum olacak. Bu ürünleri kullanırken küçük ölçülerde kullanmak yeterli olur mu acaba? Çünkü bol bol kullanılırsa fiyatlar çok mantıklı olmuyor. Teşekkürler ve cimcimeye selamlar

 66. Ersin 8 sene ago
  Reply

  Eşime zorla aldırdım. O bildiğimiz marka detarjanlar ve yumuşatıcı hastası.

 67. Hatice 8 sene ago
  Reply

  Harika doğaya ve kendimize zarar vermeden temizlik

 68. Aysegul 8 sene ago
  Reply

  Denemek istiyorum.

 69. Özge Acar 8 sene ago
  Reply

  Ben aslında daha önceden duymuştum ama hiç ulaşabileceğim bir markette satılmıyordu, bulaşık makinesi tableti ile portakal kokulu yağ çözücü mu, onu denemek isterim aslında, bu arada bugün metro markette gördüm, belki bu sefer deneme ürününü onlar gönderir sonrasını metrodan alırım

 70. Suzan gözükara 8 sene ago
  Reply

  Organik ürünler kullanıyorum evimde başka marka ama içim ancak organikleri kullaninca rahat ediyor.teşekkürler bilgiler için

 71. Merve 8 sene ago
  Reply

  Gercekten denemek lazim

 72. Suzan gözükara 8 sene ago
  Reply

  Organik ürünler kullaniyorum başka marka ama içim ancak organikleri kullaninca rahat ediyor.teşekkürler bilgiler için

 73. belma atak 8 sene ago
  Reply

  Çok teşekkürler manyak anne en kısa zamanda deneyeceğim umarım Eskişehir de bulurum

 74. Beyza 8 sene ago
  Reply

  Şimdiye kadar organik temizlik ürünlerine tam anlamıyla geçiş yapamamıştım. Yazinizdan gercekten etkilendim. Alışkanlıkları değiştirmek lazım

 75. Zerrin 8 sene ago
  Reply

  Kizim dogdugundan beri organik deterjan kullaniyorum. Bu markayida deneyecegim.

 76. Gülşah Canpolat 8 sene ago
  Reply

  Fiyatlar çok uçuk değilmiş.İlk fırsatta deneyeceğim.

 77. Aslı 8 sene ago
  Reply

  Denemek isterim

 78. Doduko 8 sene ago
  Reply

  Ben de evimde hem hayvanlar üstünde test edilmeyen hem de Vegan ürünler kullanıyorum fakat bu ürünler belli başlı büyük yapı marketlerde bulunuyor bu yüzden toptan almak zorunda kalıyorum. Bu ürüne Carrefour da rastlamış ama hayvanlar üzerinde deney ve organik konusunda şüphe duymuştum çünkü normal de ürünlerin üzerinde buav ( leaping bunny) logosunu kontrol ederim. Bu üründe görememiştim ama ayrıntılı bir araştırma yapmışsınız aslında denemek isterim.

 79. İpek 8 sene ago
  Reply

  İlk işim piyasadan bu ürünleri alıp denemek olacak. Gözlerimi aça aça okudum. Teşekkürler bilgilendirme için.

 80. Burcu kalyoncu 8 sene ago
  Reply

  Başka bir markanın organik ürünlerini kullanıyorum şuan. Uzay’ın fiyatları daha uygunmuş ama çevremde bir satış noktası yok. Online satış olursa harika olur

 81. Gülcan Arman 8 sene ago
  Reply

  Sirke ile temizlik yapmaya başladım . Ürünleri merak ettim . Özellikle bulasik deterjanını. Denicem.

 82. Hale 8 sene ago
  Reply

  Genel temizlik için kullanıyorum bu markayı, toptan geçiş yapmak istiyorum temiz malezemeye..bi bitse de evdekiler, kurtulsam..

 83. Yeliz 8 sene ago
  Reply

  Denemek istiyorum

 84. Sevgi 8 sene ago
  Reply

  Keske her markette organik Bu markadan kullandim, kullaniyorum da, sivi sabununu, yumusatici, c.deterjani, diger urunlerini de deneyecegim ilk firsatta

 85. Pelin 8 sene ago
  Reply

  Umarım gerçektir hayal ürünü bir çok şey satın alıyoruz .. Ben artık birilerine birşeylere güvenmek istiyorum

 86. Zeynep Balcı 8 sene ago
  Reply

  Ayy gece gece okudum aklım gitti evdeki herşeyi dökesim atasım geldi.. Mümkün olan en kısa toplu bi değişim geliyor bizim eve çünkü 2 çocuğum var ve alerjikler diyene yapacağımı şaşırıyorum teşekkürler yol gösteriminiz için..

 87. Binnur 8 sene ago
  Reply

  Alerjik anne/kız olarak bende denemek isterim.
  Bu arada,
  Şebnem Hanım verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.

 88. Binnur 8 sene ago
  Reply

  Alerjik anne/kiz olarak bende denemek isterim.
  Bu arada ,
  Şebnem Hanım
  Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.

 89. Başak 8 sene ago
  Reply

  Hemen deneyeceğim anlattıklarınız süper .

 90. Hilal Bizal 8 sene ago
  Reply

  Her markette bulunsa keske.fiyatlar gayet makul..ahh o çamasir suyu yağ çözücü kokuları yokmu beni mahvediyor.ben onlarsız yaşamaya çalışıyorum ama bir şekilde giriyor hayatima..bu ürunleri denemek isterim.tesekkurler yaziniz icin

 91. Ebru 8 sene ago
  Reply

  Mutlaka deneyeceğim sen dersinde birde böyle ballandıra ballandıra anlatırlar dememekayip olur

 92. EMEL 8 sene ago
  Reply

  Fiyatları da gayet makul. Denemek için sabırsızlanıyorum.

 93. tugba karaca erol 8 sene ago
  Reply

  Teşekkür ederiz güzel bir yazı olmuş aydınlandık deneyecegim bende

 94. Nilüfer 8 sene ago
  Reply

  Hem kendim, hem de çocuklarım alerjik bünyeye sahip olduğumuz için denemediğimiz ürün kalmadı. Genelde organik ürünler çok pahalı oluyor ama yazdığınız listeye göre U Green Clean ürün fiyatları gayet makul görünüyor. En kusa sürede deneyeceğim. Bilgilendirme için teşekkürler.

 95. Gülsen 8 sene ago
  Reply

  Çok merak ediyorum ürünleri ,anlattiklarinizdan sonra mutfağa banyoya gidip deterjan adina ne var ne yok çöpe atmak istedim. Mutlaka alıp kullanacağım.

 96. ekin 8 sene ago
  Reply

  denemeye değer gibi…

 97. Neslihan 8 sene ago
  Reply

  Hadi bakalım şans bizden yana olsun 🙂

 98. Sebnem 8 sene ago
  Reply

  Yazınızı çok beğendim bende kendimce evde doğal malzemelerden yapmaya çalışıyorum deterjanlarımı böyle bir yazı tam benlik olmuş Tesekkurler

 99. mine yıldız 8 sene ago
  Reply

  deerjan konusunda hassas biri olarak denemeyi çok arzu ederim

 100. Seda Karakaş 8 sene ago
  Reply

  Ben de farkli bir markanin urunlerini kullaniyorum. Ancak bunu da denemek isterim.

 101. Aynur U. 8 sene ago
  Reply

  Neye inanacagimizi sasirdigimiz ve once cocuklarimiz icin en sagliklisinin arayisinda oldugumuz su gunlerde verdiginiz detayli bilgiler icin cok tesekkurler Sebnem HANIM…

 102. Elif 8 sene ago
  Reply

  Denemeyi çok isterim gerçekten

 103. Aygül 8 sene ago
  Reply

  Fiyatları da çok uygun bence..Denemek istiyorum..

 104. Başak 8 sene ago
  Reply

  Bende bu aralar güvenilir organik temizlik ürünleri arıyordum. Bu yazı iyi denk geldi

 105. Şule 8 sene ago
  Reply

  2 çocuk annesi olarak çok dikkatimi çekti pür dikkat okudum hepsini ve çok hoşuma gitti mutlaka denemek isterim bende..

 106. Sinem Özel Uçar 8 sene ago
  Reply

  Mutlaka deneyeceğim. Sentetik parfüm yerine organik yağ kullanılması ve sizin portakal kokulu temizleyiciyi beğenmiş olmanız merakımı arttırdı açıkçası.

 107. mehtap 8 sene ago
  Reply

  Ben de denemek isterim. En kısa sürede temin edeceğim.

 108. Deniz Dag 8 sene ago
  Reply

  Keşke aldığımız ürünler gibi, ilişkilerimizi de, zehirden kimyasallardan arındırıp, duru hale getirebilsek. (Bu ürünleri de istiyoruuuuuum, diyorum!)

 109. Ice 8 sene ago
  Reply

  Elde yıkama deterjanini pek emin olmayarak kullanmistim.
  Konu hakkindaki bilgileriniz ile hepsini denemek istiyorum ama yakin Carrefourda sadece elde yıkama deterjani var.
  Yine Carrefour net siparişinde stoklarda yok hepsi.
  Acaba netten sipariş icin baska adres secenegimiz var mıdır?

  • Ice 8 sene ago
   Reply

   Yorumum ulasmadi mi acaba:(

 110. Sariye 8 sene ago
  Reply

  Deneyeceğim de Sadece Metroda mi satiliyor

 111. ManyakAnne 8 sene ago
  Reply

  Merhaba. Bugün katılım için son gündü. Çok teşekkürler ilginize. Ürün gönderilecek 3 kişiyi hem buraya hem de yorumlarının altına yazacağım. Sevgiler

 112. Anonim 8 sene ago
  Reply

  Merhaba. Yasemin Hanım, Havagül Hanım ve Bilge Doymuş, bana adresleriniz mail atabilir misiniz ürün gönderimi için. manyakanne@gmail.com
  Sevgiler

 113. hatice uysal 8 sene ago
  Reply

  web sitelerinde sorun var galiba

 114. arzu pala 7 sene ago
  Reply

  bir sorum olacaktı, buğu yapmasın diye ara ara temizleme tableti kullanmak gerekir demişsiniz, U green cleanin temizleme tableti var mı ?

  • admin 7 sene ago
   Reply

   evet, kutudan cıkıyor 🙂

 115. İbrahim Aslan 6 sene ago
  Reply

  Merhaba
  Ürün güzel kalitesine diyeceğimiz yok.
  Ancak,madem Türk malı ismi neden yabancı?
  Madem yerli Türk malı,ekoniminin bu denli bozuk olduğu bir dönemde yerli markalar halkın yanında olması gerekirken yukselen döviz kuru artışını bahane edip fırsatçılık yapıp fiyatları neden bukadar yükseltmişler anlamadık.?
  27 tl ye aldığımız 30 lu tablet şuan 40 tl.

 116. filiz kara 5 sene ago
  Reply

  tesadüfen rastladim bulaşık sivisini aldim guzel yikadi yorumlara bakarken buraya kadar geldim bilgilendim cok iyi oldu

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Devamı

post-image
Biz

Çok içimden geldi…

Yıl 1999, 21 yaşındayım. Sabah Gazetesi’nin Bayan Sabah ekinde köşe yazıyorum. Sunulan fırsata bakar mısınız? (Gerçi herkese sunulmuyordu, kendimi de ezmeyeyim şimdi burada…) Aylarca...
devamı