Gelelim U Green Clean ürünlerine… - Şebnem Seçkiner | Mükemmel anne yoktur, kendimizi kandırmayalım...
Loading

Gelelim U Green Clean ürünlerine…

Çarşamba günü sosyal medyada paylaştığım üzere, farklı bir yerdeydim. Hem de şans eseri.

Şöyle ki, Irmak’ın okulunda veli kahvaltısı yapılmıştı. Biraz sonra bahsedeceğim Ebru ile orada tanıştık. Birkaç kez daha görüştük. Bir gün bize gelirken bir bulaşık deterjanı getirdi. Bunu denemelisin dedi ve bana öyle şeyler anlattı ki, detaylandırmak istedim konuyu. Çünkü bu kadar bilgi dolu içeriğe ulaşan insan olarak ben bilmiyorsam, çoğu kişinin haberi yoktur dedim. (Bilgi dediğim, özellikle dergi nedeniyle gelen basın bültenlerinin sayısını ne ben söyleyeyim ne siz sorun. 🙂 )

Konuya geri döneyim. Farklı dediysem, bana göre göre farklı. Uzay Kimya’nın Hadımköy’deki fabrikasındaydım. Firma, 1983 yılında kadın girişimci Sevda Arıkan tarafından kurulmuş. (Sevda Hanım hâlâ işinin başında. Kendisi bence bir başarı hikayesi.) Birçok ürününü hepimiz yakından tanıyoruz. Firma 2007 yılından beri yeni ürün serilerinde bitkisel temelli ve petrokimyasallardan uzak hammaddelerle üretim yapıyor. 2014 yılı sonunda Türkiye’de ilk kez Uzay Kimya’ya verilen “Ecogarantie®  Sertifikası” ile, tüm dünyada ekolojik ürünler için uluslararası kabul görmüş bir belgeyi almaya hak kazanmışlar. Sevda Hanım’ı dinlemek ayrı bir keyif. Hem işinin başında olması, bağlılığı, gerek yurt içinde gerekse de yurt dışında hiçbir fuarı, detayı kaçırmamasına hayran kaldım. Darısı başıma.

Benim gitme amacım, diğer ürünler kadar, U Green Clean adıyla çıkarttıkları organik temizleyiciler idi. Biliyorsunuz, organik severim ama organik için ısrarcı değilim. Hep bir şüphem vardı. Fakat dün duyduklarımdan sonra bir daha başka ürün kullanır mıyım, bilemem. Gıdada olduğu kadar yaşamın her alanında organik giderek daha da ön plana çıkıyor. Gittik, gördük, inceledik, sizlerden gelen sorulara anında cevap verdik de bekletmeden en net haliyle aktarayım istedim konuyu.

Uzun uzun yazmayacağım. Özetliyorum. Eğer isterseniz buradan  yaptığım yayınları izleyebilirsiniz. Ki bence izleyin. Ben yazıyı sıkılmamanız için uzun tutmadım çünkü.

 • Bir haftada yaklaşık 100 ml deterjan yiyoruz. Evet, çünkü temizlenemiyor, kalıntı bırakıyor. Neler yediğimizi hiç yazmayayım. Sırf bu bile mutfağa organikten başka ürün sokmamak gerek anlamına geliyor.
 • Deterjanlar 26 saniyede derimiz ve solunum yoluyla vücudumuzun tüm organlarına geçiyor!
 • Sıradan deterjanlar birçok zararlı kimyasal bileşik içeriyor. Evimizde, giysilerimizde ve bulaşıklarda… kalıntı bırakıyor. Derimiz ve ciğerlerimizden vücudumuza girerek birçok hastalığa sebep oluyor. Hangi hastalıklar mı? Deterjanların kısırlık, akciğer ve böbrek hasarları, egzama, kanser, körlük ve astım gibi hastalıklara yol açabileceği TÜBİTAK tarafından Kasım 2011 Bilim ve Teknik Dergisi’nde açıklanmıştır.
 • Çamaşır suyu yararlı bakterileri de öldürüyor. ciğerlerimize, cildimize zarar veriyor. Nefes alınca geniz ve ciğerlerdeki rutubetle birleşip asit halinde yutmuş oluyoruz. Deriye değince kanımıza, nefes alınca akciğerlerimize geçiyor. Temizlik reyonuna girdiğimizde bir koku alırmışız. O işte bütün her şeyi mahvedenmiş.
 • Mikroplar havadadır, yüzeyi temizlediğiniz zaman bir süre sonra tekrar gelirler. Havanızı kirletmekten başka bir şey yapmamış oluyorsunuz.

Dinlerken şok geçirdim, yazarken de ne yalan söyleyeyim sinirlerim bozuluyor. Tabii deterjanların çevreye verdiği zarar da malum. Şöyleymiş, balıklarda yüzde 3 oranında kalıntıya rastlanıyormuş. U Green Clean kullanıldıktan sonra ise binde 5.

Peki “organik” ne demek?

Bu öyle sadece tek bir şeyle olmuyor. Firmadan dinlediklerimiz: “Önce sertifika için başvuruyorsunuz. Ardından üçüncü bir kurum devreye giriyor. Bağımsız bir kuruluş geliyor. Hammaddenin üretiminden koruyucuna kadar her şey inceleniyor. 7-8 madde varmış belirleyici. Biri bile olsa o ürün asla organik sertifikası alamazmış. Adım adım her şey denetleniyor.”

Bir de doğal mı organik mi tartışması var. Firmanın Zincir Mağazalar Satış Müdürü Ebru Eröztürk diyor ki: “Organik olan her şey doğaldır. Ancak doğal olan her şey organik değil. Portakal doğaldır ama yetişirken ve sizin sofranıza gelene kadar ki aşamalarda yaşadıkları sonucunda size zararlı bir hale gelebiliyor. Organik ise tüm üretim, yetiştirme ve sonrasında size gelme süreçlerinin de yararlı olması hedefleniyor.

Ebru’nun (Hanım yazmak istemedim. 🙂 )  anne olması, bizim gibi endişeleri taşıması hakkında da epey konuştuk. Sadece bu ürünleri kullandığı zaman içi rahat ediyormuş. Önce dinledik de “o kadar da olmaz” dedik aslında detayları öğrenmeden önce. Bir yanımda inanmak istemedi sanırım. Evdeki deterjanları düşününce ağlamak istedim. Çamaşır suyu kullanmıyorum ancak diğerlerine hiç gelmeyelim bile.

Anlamanın en iyi yolu ürünleri tek tek incelemekti. Biz ürünleri tek tek inceledik, kokladık. Üretim tesislerini gezdik. Portakal, lavanta, yasemin kokusu eşliğinde dolaştık.

Bu sırada oldukça soru yanıtladık. Onlardan bazıları:

İçinde kimyasal olmayan bir ürün nasıl her şeyi temizler?

Su, sirke, tuz bunların hepsi kimya, H20.

Ama helal sertifikası yok?

Hayır. Varmış.

Hayvanlar üzerinde deney yapılıyor mu?

Hayır. Yapılmıyor. Ürünler, vegan.

Diğer organikler gibi pahalı mı?

Bence değil. Bir de beklentiye göre değişiyor durum. Birçok markadan daha uygun fiyatı. Fiyatları tek tek yazacağım yazının sonunda.

Nerelerde bulunuyor?

Organik marketlerde, Carrefour, Metro, File market gibi büyük marketlerde, Nur Temizlik, Şanlık Market ve Özkuruşlar mağaza zincirlerinde. Bursa’da ise Özhan Market zincirlerinde varmış. Tüm organik ürün satan mağazalarda. Keşke BİM, ŞOK, A101 gibi neredeyse her semtte bulunan marketlerde de olsa.

Elde yıkama deterjanı çok köpürmüyor ama..

Zaten çok köpürmesi çok iyi temizlemesi anlamına gelmiyormuş. Daha fazla su ve enerji harcamamıza neden oluyormuş.

Nedir markanın diğerlerinden farkı?

Bize anlatılan aynen böyle: Formüllerde kullanılan hammaddelerin üretimlerinden itibaren tüm aşamaları ekolojik sertifikalı. Avrupa Birliği’nden ECOGARANTİE sertifikası var. Bitkisel ve doğal hammaddelerle üretilerek, petrol ve hayvansal kaynaklı hammaddeler içermiyor. Klor, SLES, Paraben, Sentetik Parfüm ve Fosfat gibi zararlı kimyasallar kesinlikle içermiyor. Sentetik parfüm yerine organik yağlar kullanılıyor. Zararlı kalıntı bırakmıyor. İçeriğindeki tüm hammaddeler doğada biyolojik olarak parçalanıyor, yani çevre ve cilt dostu. Sıradan temizleyicilerde bulunan ve temas ettikten 26 saniye sonra kana karışan GDO, fosfat, Sles klor, paraben gibi zararlı kanserojen kimyasallar içermiyor.

Bir ipucu

Bulaşık Makinesi Tabletini kullanmadan önce makinenizi temizlemelisiniz. Önce temizleyici tableti ardından deterjanı kullanmak gerekiyormuş. Aksi takdirde bulaşıklarda buğu olabiliyor. Ki merakımdan denedim. Aynen de böyle. Ara ara temizleyici tablet kullanmalıymışız.

Benim izlenimim

Bulaşık ve çamaşır deterjanlarını kullandım. her şey tertemiz oldu. Mutfak tezgahı ve ocak için (benimki elektrikli ve fena yapışıyor her şey) yağ sökücüyü kullandım. Mis gibi portakal kokuyor. Elde yıkamak için de bulaşık deterjanını kullandım. Gayet güzel geldi.

Bizler, arap sabunu ve çamaşır kokularıyla temizlenen evlerde büyüdük. O mutfak toplandıktan sonra çamaşır suyu kokmazsa rahat etmezdi annemler. Irmak doğmadan önce evde arap sabunu kavgası yaşadık. İlle temizlikte o koku gelecekti annemin burnuna. O yüzden belki de zor geçiş yaparız. Çünkü temizlediğine inanmıyor birçok kişi. Ancak şöyle düşünün, temizlemiyor olsa, dünyada bu kadar çok organik deterjan olur mu? Bu kadar insan pis bir yerde mi yaşamak ister?

… Mini bilgi…

Uzay Kimya Danışmanı, California Üniversitesi’nde Araştırma Görevlisi, Amerika’da Doğal Ürünler Derneği’nin Üyesi Hülya Nurel de bizimleydi. Dermatolojik testler 20 sağlıklı denek (dermatologlar tarafından hassas olduğu onaylanmış yaşları 24-45 arasında değişen kişiler) ile yapılıyor. Maddeler makyaj temizleme pamuğu gibi görünen bir pede konuyor. Deneğin koluna yapıştırılıp 24 saat bekletiyor. Ertesi gün dermatolog tarafından  bölge kızarıklık ve su toplaması açısından 2 kriterle değerlendiriliyor. Ve bir puan veriliyor. Su toplama en ileri aşama zaten. İkinci gün ped yenileniyor. Tekrar değerlendiriliyor. Ona göre de karar veriliyor. U Green Clean ürünlerinin hepsi bu testleri geçmiş. (Bir açıklama: Denekler kim? Gönüllüler. Avrupa ve Amerika’da para karşılığı bu çalışmalara katılmak isteyen kişiler var. Onlarla çalışılıyormuş.)

Biliyorum çok soru gelecek. O yüzden bu kez işin kolayına kaçıyorum ve fiyatları buraya yazıyorum. Aslında tüm ürünlere buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Hatta detayları için mutlaka bakın derim.

U Green Clean Sıvı Çamaşır Deterjanı 1 Lt. 16,25 Tl

U Green Clean Yumuşatıcı 1 Lt. 10,50 Tl

U Green Clean Çok Amaçlı Yüzey Tem. 1 Lt. 8,95 Tl

U Green Clean Bitkisel Çamaşır Suyu 1 Lt. 8,95 Tl

U Green Clean Banyo Temizleyici 500 Ml. 8,95 Tl

U Green Clean Yağ Çözücü 500 Ml. 9,95 Tl

U Green Clean Likit Sabun 500 Ml. 8,95 Tl

U Green Clean Bulaşık Deterjanı 500 Ml. 7,75 Tl

U Green Clean Tablet 30′ Lu 21,50 Tl

U Green Clean Parlatıcı 500 Ml. 12,90 Tl

Aslında daha çok yazmak istiyorum da uzatmanın alemi yok. Lütfen video linklerine bakın, firmanın web sitesini inceleyin. O zaman beni daha iyi anlayacaksınız. Ayrıca sorularınız varsa da sosyal medyada yazın, ben de markaya iletip geri döneyim. Sonuçta benim yazdıklarımdan başka kim bilir neler vardır sorulacak…

Bir de bir sürpriz. 30 Kasım 2016 10.00’a kadar bu yazıya yorum bırakanlardan rastgele seçilecek 3 kişiye firma denemeleri için ürün gönderecekmiş. Merak ediyorsanız, şansınızı deneyin derim. (2 Aralık’ta -belki de daha erken- yorumların altına yazacağım 3 ismi, yine yorumlardan ulaşacağım.)

Firmayı Facebook’tan takip etmek için buraya, Instagram için de buraya tıklayabilirsiniz.

129 comments

 1. Daha önce organik hiç bir ürün kullanmadim. Gerçekten çok merak ettim temizliğini bu ürünlerin.

 2. Özellikle bulaşık makinesinde kullandığımız, sonrasında kalıntılara bulaşıklarda bile rastladığımız ürünlerin yerine kesinlikle denenmeli diye düşünüyorum. Bilgilendirme için teşekkürler.Sevda Hanım’da böyle sertifikalarla desteklenmiş bir işletme kurduğu için takidrleri sonuna kadar hakediyor.

 3. Yazınız pür dikkat okudum .Çok şaşırdım bu kadar deterjan yiyor olmamıza . Kesinlikle denemek istiyorum. Tüm ürünlerin Sağlığa ve özellikle çocuklarımıza bu kadar faydalı ürünler yapılıyor olması ve bizi bilgilendirmesi açısından size ve firmaya teşekkür ederim.Umarım denem ürünlerinden bana da gelme şansı olur.
  Sevgiyle kalın.

 4. Yazınınız için teşekkürler, çünkü benim de 29 aylık bünyesi alerjik bir yavrum var ve elimden geldiğince organik ürünler almaya çalışıyorum. Kesinlikle denemeliyim. İyi günler dilerim.

    1. merhaba ,
     maillerim çok karıştı devamlı yorumlar geldiği için aboneniz olduğum için.
     tam emin olamamakla birlikte sanırım kazananların arasındayım :))
     isim :
     sibel tunç
     adres : İkitelli org. san. bölg. bedrettin dalan cad. Aykosan 2.kısım 10.ada c blok ikitelli-Akform ayakkabı
     tel : 212 671 72 02

 5. Fiyatlar gayet uygun böyle bir arayışta olan çoğu kişiyi tatmin edecektir dediğiniz gibi de temizliği de iyise neden olmasın

 6. Sizi takip ettiğim kadarıyla titiz bir annesinin siz begendiyseniz gayet güzel denemekte fayda var. Teşekkürler bu güzel yazınız için.

 7. benım kızımda alerjik bünyeye sahip bende hipoalerjik çamaşır deterjanı kullanıyordum acaba kullandığım ürün bunlardan farklı mıdır? güvenilirliğini bu yazıdan sonra sorgulamam gerekecek
  teşekkürler…

 8. Ben de özellikle bulaşıklarda deterjan yediğimizi biliyordum. Çamaşırları da ben her zaman makine bitince bir kez daha durularım. Ama tabi ki bu, sizin de yazdığınız gibi zaman ve enerji kaybı. Bilgilendirmeniz için tekrar teşekkürler.

 9. Hijyen kelimesi altında bugün kadınların hemen hepsi kandırılıyor. Evler hijyenik olacak derken vücutlarımız kirleniyor. Bu konuda herkes bilinçli olmalı.

 10. gerçekten çok şaşırdım hiç bilmediğimiz veya önemsemediğimiz bir konu kesinlikle denemek isterim. bilgiler için ayrıca tşkler.

 11. Geçen günde yazmıştım yağ sökücücüsünü geçen sene tesadüfen almıştım bitkisel yazdığı için.Ki ben temizlikle çok uğraşmayı sevmeyen bi insanım hemen bitsin isterim , tam da aradığım gibi kısa sürede tertemiz yaptı ocağımı hala daha kullanıyorum.uzun ömürlü de ayrıca Kesinlikle tavsiye ederim

 12. Tam olarak duymak ıstedıgım bılgıler bunlar. Gıttıkce kırlenen dunyada temızlık yapacagız dıye zehırlenıyoruz. Kırlılık her alanda mevcut. Urunlerı mutlaka deneyecegım ama keske ınternetten de satıs olanagı olsa. Sevgıler.

 13. Selam ben kullanıyorum ve çok beğeniyorum ürünlerini. Yalnız bir süredir çamaşır deterjanı Carrefour stoklarında yok. Bu konuya da bir el atarlarsa sahane olur 🙂

 14. Urunleri gercekten merak ettim 5 ayllik alerjik bir bebegim var sanirim denemeye deger tesekkurler bilgilendirmeniz icin

 15. Merhaba,
  Okuduklarıma inanmak cidden güç. Bende organik delisi değilim ama pek çok şeyde yine de dikkat etmeye çalılıyorum. Özellikle 23 aylık bebeğim için daha da hassasım. Denemek ve deneyim edinmek iyi olabilir.
  Sevgiler,
  Özden Onaran

 16. Hadi bakalım ilk yorum benden gelsin:), bende denemek istiyorum sonra da saglikli, çevreci ürünlere meraklı biri olarak deneyimleri blogumda paylaşmak . Bu tip haberler beni heyecanlandırıyor. Organik, ekolojik ürünler lüks değil, ihtiyaç aslında .

 17. bir arkadaşımdan duymuştum çamaşır suyunu mutfak içinde kullanıyorum demişti,sizin yazınızı da okuyunca sanırım her üründen kullanmalıyım kesinlikle bu hafta alıyorum.

 18. Deterjan hayatımızın her anında var.Ama duyduklarımız şok edici gerçekten.Okadar fazla kimyasalla yaşıyoruz ki nasıl korunacağız.Sürekli aklımızda bir kuşku var.faydalı bilgiler için çok teşekkürler.Umarım deneme şansımız olur.

 19. Biz sıvı sabun olanını makul bir fiyata Şişli Organik pazarından almıştık. Memnunuz ancak daha önce duymadığımız için diğer ürünlerini almaya pek istekli olmamıştık. Sanırım daha pahalı olan yabancı markalar yerine bu markanın ürünlerini tercih edeceğim.

 20. Evdeki kimyasal temizleyicilerden kurtulmak istiyordum uzun zamandır ve araştırıyordum ne yapabilirim diye. Hemen denemek istiyorum 🙂

 21. Merhaba, aslında biraz ön yargılıyım temizliği konusunda ama son zamanlarda deterjan ve kokularından alerjik astım ım çoğaldı kızım için denemek isterim.

 22. Size güvenerek çamaşır deterjanını banyo ve mutfak yağ çözücüsünü aldım diğer ürünleri yoktu metroda diğerlerinide denemek isterim sevgiler

 23. Ben bir iki ürününü kullandım. Ve memnunum. Diğerlerini de merakla denemek isterim. Umarım şans günümdeyimdir. 🙂

  1. Elde yikama deterjanını kullanmistik ve tam içeriğinden emin olamamistim.
   Simdi diğer ürünlerini arastirip deneyebilirim 🙂

 24. Bu ürünü ilk defa duyuyorum.çevremde hiç kimseden de duymadım.bi denemek lazım ..sonra vazgeçilmezim olabilir.

 25. Bende bulaşık deterjanını kullanıyorum.Gayet memnunum.Keşke daha çok yerde satılsa ulaşması daha kolay olsa.

 26. Ben bulaşık deterjanı,yüzey temizleyicisi ve yumusaticisini kullanıyorum gayet memnunum. Diğer bulaşık deterjanlari elimde exama ya neden olduğu için turmepa alırdım hep sonra bigun hamileyKen carrefour da gördüm green cleani o günden beride hep kullanıyorum.

 27. Organik ürünlere karşı benim de her zaman bir yakınlığım ve ilgim olmuştur. Özellikle çocuğum olduktan sonra daha fazla ilgilenmeye başladım. Denemek için sabırsızlanıyorum.

 28. Araştırmacı kadın, yine harikasın benim oğlan da alerjik bünyelerinde maalesef 3 aylıktan buyana egzamik.Denemeye değer gibi görünüyor.

 29. Sağlığımızı düşünen Uzay Kimya çalışanlarına teşekkür eder,başarılarının devamını dilerim.Umarım yakında tüm marketlerde de yerini alır ki herkes öğrenmiş olur.Bilgileri bizlerle paylaştığınız için sizede teşekkürlerimi borç bilirim :)Şebnem hn

 30. Merhaba Friendly Organic markasının ürünlerini kullanıyordum ama Türk firmasının ürünlerini denemek ve kullanmak isterim. Teşekkürler verdiğiniz bilgiler için.

 31. En büyük korkum bulaşıkların uzerinde deterjan kalıntıları kalması .ürüne bayıldım denemek ve devam etmek isterim .bilgilendirdiğiniz ve bu yazıyı okuduğum için sevindim

 32. En büyük korkum bulaşıkların uzerinde deterjan kalıntıları kalması .ürüne bayıldım denemek ve devam etmek isterim .bilgilendirdiğiniz ve bu yazıyı okuduğum için sevindim

 33. Şoka girdim şebnem hanım ve birazda tiksindim yediklerimi duyunca demek bu kanserin ve bazı hastalıkların artmasında kimyasallarında payı var .inşallah deneyince farkı biz de yaşıycaz .ayrıca gittiğiniz bölgede bende çalıştım sizin için şehirler arası seyahat olmuşturteşekkürler bilgi için sevgiyle kalın

 34. Daha fazla zincir marketlerde bulunsa çok daha iyi olur, yazinizda belirttiğiniz hicbir satış noktası bana yakin değil, carfoure gibi kipa yada migros larda da bulunmalı

 35. Yazılarınızı yakından takip ediyor ve sizi çok içten buluyorum. Bu sebeple uzun zamandır düşündüğüm bu konuda karara varabilmek için ürünlerden denemek isterim. Bir de küçük bir sorum olacak. Bu ürünleri kullanırken küçük ölçülerde kullanmak yeterli olur mu acaba? Çünkü bol bol kullanılırsa fiyatlar çok mantıklı olmuyor. Teşekkürler ve cimcimeye selamlar

 36. Ben aslında daha önceden duymuştum ama hiç ulaşabileceğim bir markette satılmıyordu, bulaşık makinesi tableti ile portakal kokulu yağ çözücü mu, onu denemek isterim aslında, bu arada bugün metro markette gördüm, belki bu sefer deneme ürününü onlar gönderir sonrasını metrodan alırım

 37. Organik ürünler kullanıyorum evimde başka marka ama içim ancak organikleri kullaninca rahat ediyor.teşekkürler bilgiler için

 38. Organik ürünler kullaniyorum başka marka ama içim ancak organikleri kullaninca rahat ediyor.teşekkürler bilgiler için

 39. Şimdiye kadar organik temizlik ürünlerine tam anlamıyla geçiş yapamamıştım. Yazinizdan gercekten etkilendim. Alışkanlıkları değiştirmek lazım

 40. Ben de evimde hem hayvanlar üstünde test edilmeyen hem de Vegan ürünler kullanıyorum fakat bu ürünler belli başlı büyük yapı marketlerde bulunuyor bu yüzden toptan almak zorunda kalıyorum. Bu ürüne Carrefour da rastlamış ama hayvanlar üzerinde deney ve organik konusunda şüphe duymuştum çünkü normal de ürünlerin üzerinde buav ( leaping bunny) logosunu kontrol ederim. Bu üründe görememiştim ama ayrıntılı bir araştırma yapmışsınız aslında denemek isterim.

 41. İlk işim piyasadan bu ürünleri alıp denemek olacak. Gözlerimi aça aça okudum. Teşekkürler bilgilendirme için.

 42. Başka bir markanın organik ürünlerini kullanıyorum şuan. Uzay’ın fiyatları daha uygunmuş ama çevremde bir satış noktası yok. Online satış olursa harika olur

 43. Genel temizlik için kullanıyorum bu markayı, toptan geçiş yapmak istiyorum temiz malezemeye..bi bitse de evdekiler, kurtulsam..

 44. Keske her markette organik Bu markadan kullandim, kullaniyorum da, sivi sabununu, yumusatici, c.deterjani, diger urunlerini de deneyecegim ilk firsatta

 45. Umarım gerçektir hayal ürünü bir çok şey satın alıyoruz .. Ben artık birilerine birşeylere güvenmek istiyorum

 46. Ayy gece gece okudum aklım gitti evdeki herşeyi dökesim atasım geldi.. Mümkün olan en kısa toplu bi değişim geliyor bizim eve çünkü 2 çocuğum var ve alerjikler diyene yapacağımı şaşırıyorum teşekkürler yol gösteriminiz için..

 47. Alerjik anne/kız olarak bende denemek isterim.
  Bu arada,
  Şebnem Hanım verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.

 48. Alerjik anne/kiz olarak bende denemek isterim.
  Bu arada ,
  Şebnem Hanım
  Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.

 49. Her markette bulunsa keske.fiyatlar gayet makul..ahh o çamasir suyu yağ çözücü kokuları yokmu beni mahvediyor.ben onlarsız yaşamaya çalışıyorum ama bir şekilde giriyor hayatima..bu ürunleri denemek isterim.tesekkurler yaziniz icin

 50. Hem kendim, hem de çocuklarım alerjik bünyeye sahip olduğumuz için denemediğimiz ürün kalmadı. Genelde organik ürünler çok pahalı oluyor ama yazdığınız listeye göre U Green Clean ürün fiyatları gayet makul görünüyor. En kusa sürede deneyeceğim. Bilgilendirme için teşekkürler.

 51. Çok merak ediyorum ürünleri ,anlattiklarinizdan sonra mutfağa banyoya gidip deterjan adina ne var ne yok çöpe atmak istedim. Mutlaka alıp kullanacağım.

 52. Yazınızı çok beğendim bende kendimce evde doğal malzemelerden yapmaya çalışıyorum deterjanlarımı böyle bir yazı tam benlik olmuş Tesekkurler

 53. Neye inanacagimizi sasirdigimiz ve once cocuklarimiz icin en sagliklisinin arayisinda oldugumuz su gunlerde verdiginiz detayli bilgiler icin cok tesekkurler Sebnem HANIM…

 54. 2 çocuk annesi olarak çok dikkatimi çekti pür dikkat okudum hepsini ve çok hoşuma gitti mutlaka denemek isterim bende..

 55. Mutlaka deneyeceğim. Sentetik parfüm yerine organik yağ kullanılması ve sizin portakal kokulu temizleyiciyi beğenmiş olmanız merakımı arttırdı açıkçası.

 56. Keşke aldığımız ürünler gibi, ilişkilerimizi de, zehirden kimyasallardan arındırıp, duru hale getirebilsek. (Bu ürünleri de istiyoruuuuuum, diyorum!)

 57. Elde yıkama deterjanini pek emin olmayarak kullanmistim.
  Konu hakkindaki bilgileriniz ile hepsini denemek istiyorum ama yakin Carrefourda sadece elde yıkama deterjani var.
  Yine Carrefour net siparişinde stoklarda yok hepsi.
  Acaba netten sipariş icin baska adres secenegimiz var mıdır?

 58. Merhaba. Bugün katılım için son gündü. Çok teşekkürler ilginize. Ürün gönderilecek 3 kişiyi hem buraya hem de yorumlarının altına yazacağım. Sevgiler

 59. bir sorum olacaktı, buğu yapmasın diye ara ara temizleme tableti kullanmak gerekir demişsiniz, U green cleanin temizleme tableti var mı ?

 60. Merhaba
  Ürün güzel kalitesine diyeceğimiz yok.
  Ancak,madem Türk malı ismi neden yabancı?
  Madem yerli Türk malı,ekoniminin bu denli bozuk olduğu bir dönemde yerli markalar halkın yanında olması gerekirken yukselen döviz kuru artışını bahane edip fırsatçılık yapıp fiyatları neden bukadar yükseltmişler anlamadık.?
  27 tl ye aldığımız 30 lu tablet şuan 40 tl.

 61. tesadüfen rastladim bulaşık sivisini aldim guzel yikadi yorumlara bakarken buraya kadar geldim bilgilendim cok iyi oldu

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

bursa escort bursa escort bursa escort bursa escort bursa escort bursa escort bursa escort alanya escort istanbul bayan escort izmit bayan escort escort bayan sakarya eskort gaziantep escort halkali escort sancaktepe escort mersin escort eskişehir escort