Biz Oyuncak & Aktivite Pakolino

Pakolino Eylül kutusu

Bu hafta bizim okul hayatı başladığı için evde bir telaş, heyecan vardı. Her ay Pakolino aktivite kutusunu sabırsızlıkla bekleyen cimcirik, bu kez gelir gelmez başına oturamadı.

Çünkü okul sonrası ne oynayacağını şaşırdı. İki gün kutu açılmadan salonda bekledi. Ben hiç teklif etmedim, bütün gün oyun oynarken birden okula başladığı için kendisi karar versin istedim. Dün bana “hadi yapalım” dedi. Durur muyum? Başladık yapmaya. İlk oyun, bana bizim zamanımızdaki “tilt”i hatırlattı. Tamam burada yukarıdan atıyorsun topu ama ona gitti işte. Pek sevdi. “Misket Yolu” birkaç kişi de oynayabiliyor. “Herkesin 3 hakkı var kim denk getirecek” dedik, ortalığı kızıştırdık.

img_2214

İkinci oyun ise Baykuş ve Sincap. Süslemeleri kendisine, dikmesi bana ait. Hatta sincapta biraz aceleye gelmiş olabilir. Keçe süsleri çok sevdi. Önce kafasına göre yapıştırırken sonra “hadi düzgün olsun” deyip dikkat etti. Karışmadım, kendi kullanacak. Dikme kısmında sık sık teklif etsem de istemedi, ki aslında denemeler yapmıştık daha önce. Aramızda kalsın, bere örme zamanı geliyor ve bu iğneleri kullanırım ben ördüğüm bereleri dikerken. Evet plastik de, geçen sene aldıklarım da öyleydi. İşimiz bitince kaldırdım benim dolaba. 🙂 Baykuşu da arabaya asmayı düşünüyorum hanımefendi izin verirse.

img_2220

Ve son oyun; Keşif Çantam. Bildiğimiz çanta. Keçeler ve çanta Pakolino‘dan, süslemesi bizden. Yani çocuklardan demek istedim. Her ne kadar elimi uzatsam da olmadı, kendisi yaptı. Hatta dışarı çıkarken mis gibi kullanır. Pakolino’nun en sevdiğim yanı bu işte. Yaptığınız aktivite tek seferlik değil. Yap-kaldır olmuyor. Resmen her ay üç farklı oyuncak almış gibi oluyorsunuz ve sürekli oynuyorsunuz.

img_2230

Ayrıca, hep belirttiğim gibi, buraya tıklarsanız bu ayın kutusunu + sürpriz temalı farklı bir kutuyla birlikte, yani 2 Pakolino kutusunu 39TL’ye deneyebilirsiniz. Daha detaylı bilgi, açılan sayfada yer alıyor zaten. Hazır evde daha fazla vakit geçirmeye başlamışken, üye olmanın tam zamanı aslında. Biz bazen paketleri aynı anda açıyoruz, bazen de başka günlerde. Yazın da daha önce paylaştığım gibi nereye gittiysek oraya bir kutu götürdük. Zaten ben bavullara neler sığdırmıyorum ki. Mutlaka önemli bir şey unutuyorum her seferinde ancak oyuncaklar – etkinlikler eksiksiz gidiyor. 🙂

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamı