Alışveriş Biz

Yağmur botu tavsiyem var…

 

Irmak’a hiçbir zaman çok pahalı kıyafetler almadım. Bebekken body’leri çok önemliydi. Onları aldığım iki marka vardı. Onun dışında her yerden alışveriş yaptım. Arkadaşlarımızla da çok değiş tokuş yapıyorduk, ayrıca amcası Amerika’da yaşadığı için oradan geliyordu özellikle kışlık ihtiyaçları. Burada 200 TL olan mont, ABD’de outlet’te 25 dolar olunca, neden buradan alayım diyordum. Hâlâ da her sezon kışlık eşofmanlarını, montlarını, polarlarını amcası getiriyor sağolsun.

 

Ayakkabı riskli olduğu için, arada fiyat farkı olduğunu bilmeme rağmen denemeden alamıyorum tabii. Kıyafete çok para harcamadım ancak ayakkabı konusu için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Az olsun ama en iyisi olsun dedim hep. Özellikle de ilk yürüdüğü zamanlarda ve sonraki yıllarda sadece ortopedik ayakkabı giydirdim. Şimdi de ayakkabı çok önemli. Evet bazen çok sevdiği için başka modeller de alıyorum fiyatları uygunsa ancak giydirmiyorum çok fazla.

 

Geçen kış, Igor marka yağmur çizmesi almıştım Göztepe’de bir mağazadan. Fotoğrafta, kırmızı olan.  70 TL civarı idi sanırım. Tepe tepe giydi. Geçen ay da ayağındaydı hatta. Çok dayanıklı bir çizme. O kadar giymesine rağmen yeni gibi durduğundan anlayabilirsiniz.

 

Dün, yani 16 Ekim’de Igor lansmanına davetliydim birçok blogger ve anne çocuk editörü arkadaşımla beraber. Igor, bir İspanyol markası. Tasarımları ve sağlıklı yapısıyla ön plana çıkıyor. Hammaddeleri antikanserojen, kesinlikle su geçirmiyor ve çocukların ayak gelişimiyle uyumlu. Zaten markanın bu konuda sertifikası da var. Irmak o çizmelerle ne sulara girdi, bir kere bile ayağı ıslanmadı.

 

Geçen yılki çizme hafif hafif küçülmeye başlamıştı, kalın çorapla giyemiyor. Yenisini almaya hazırlanıyordum ki, bu kez yukarıdaki fotoğraftaki diğer model hediye geldi Irmak’a. (Aslında her şeyini kendi seçtiği için beğenmeyecek sandım ancak hayret, çok sevdi J) Bir kez daha teşekkür etmek istiyorum buradan bu nazik hediye için.

 

Bu aralar çizme almayı düşünüyorsanız, tavsiye ederim. Dediğim gibi geçen yıldan beri giyiyor ve hiçbir şey olmadı. Hatta şimdi o kırmızı çizmeler, küçülmeye başladıkları için arkadaşımın kızına gidecek…

 

Panço, B&G mağazalarında satılan Igor çizmeleri www.markamixi.comadresinde de bulabilirsiniz. (Çocuk modelleri 75-100 TL arasında.) Bu arada eklemeden duramayacağım, kadın modellerine de bayıldım. (Onlar da 130 TL) Özellikle dize kadar olanlar şahane. Eğer yağmur çizmem olmasa hiç düşünmez alırdım ancak şimdi bir ikinciye gerek yok… Yazlık modellere de hayran kaldım. Özellikle çocuk ayakkabıları-terlikleri öyle hafif ki! En küçük modelleri şekere benziyordu. Bir de Boaonda markasını getiriyor firma, anne-kız takım terlikleri çok beğendim.

 

Igor yağmur çizmesi alacaksınız, içiniz rahat olsun. Irmak giymemiş olsa, öneremezdim. Bu kadar detaylı yazmamın nedeni de bu. Biz çok memnun kaldık. Yağmur botu almayı düşünüyorsanız, ayakkabı tutkunu bir anne olarak tavsiye ederim.

#igorturkiye
#igorturkey 

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamı